• 09122972078
 • [email protected]
 • خیابان نلسون ماندلا (جردن) , بلوار گلشهر ، پلاک 20 واحد 11 | تحصیل در کانادا | تحصیل در دبیرستان کانادا

  کاریابی در کانادا

  کاریابی در کانادا به چه صورت است؟

  کاریابی در کانادا : همانطور که اطلاع دارید متقاضیان تحصیل در کانادا پس از دریافت ویزای استادی بصورت قانونی 20 ساعت در هفته اجازه ی کار قانونی دارند.

  در روز های اول رسیدن به خاک کانادا، بسیاری از مهاجران بخصوص دانشجویان نیازمند پیدا کردن شغلی متناسب با تحصیل و تخصص آنها هستند. در این شرایط معمولا کار کردن در شرکتهای کانادایی بسیار سخت است چرا که افراد سابقه کار کانادایی ندارند و در طرف دیگر آنها با سیستم کار کانادایی آشنا نیستند و هزینه ی زندگی در کانادا نیز بالا است. اما راه حل چیست ؟

  کاریابی در کانادا

  در چنین شرایطی افراد کار جنرال را انتخاب میکنند که شرایط آن را بررسی میکنیم :

  از مزایای کار جنرال میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  1.اجباری به داشتن سابقه کار نیست 2. نیاز به گرفتن مدرک ندارد 3. معمولا در تمامی ساعات روز و یا حتی شب میشود اینگونه کارها را انجام داد 4. داشتن دانش زبانی خوب اغلب ضروری نیست 5.نیازی نیست شما دوره های خاص را به عنوان پیشنیاز آن شغل بگذرانید 6. نکته ی بسیار مهم این که پس از انجام این کارها شما دارای سابقه کار کانادایی میشوید که برای ورود به بازار کار بسیار به شما کمک خواهد کرد 7. از طرفی میتوان از این کار برای تقویت زبان انگلیسی استفاده کرد. 8. حقوق اینکار به اندازه ای خواهد بود که بتوان هزینه های زندگی روزمره ی شما را پوشش دهد.

  البته این نکته را هم اشاره کنیم که اینگونه کارها اغلب فیزیکی و سخت هستند، ممکن است در روز های اول برایتان مشکل باشد. اما با گذشت زمان عادت خواهید کرد. نکته ی دوم در رابطه با کار جنرال این است که به شما بیمه و مزایای دیگر مانند بازنشستگی تعلق نمیگیرد. البته این مورد را باید خاطر نشان کنیم که هر لحظه کارفرما میتواند شما را از شغل فعلیتان کنار بگذارد.

  چگونه در کانادا کار پیدا کنیم ؟

  افراد تازه وارد به کانادا و کسانی که در کانادا تحصیل کرده اند همیشه با معضل پیدا کردن کار مواجه هستند و این امری طبیعی است. برکسی پوشیده نیست که حتی فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادایی نیز در پیدا کردن کار متناسب با تحصیلات و تخصص مرتبط با مشکلاتی مواجه هستند که اشاره خواهیم کرد. این درحالی است که این موضوع بر اقامت افراد نیز تاثیر میگذارد. چرا که دانشجویان بین المللی باید پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کانادایی کار کنند و مالیات بدهند تا جز سنوات آنها در خاک کانادا به حساب بیاید. پس مسجل است که نوع کار و داشتن شغل متناسب با شرایط هر فرد چقدر میتواند در تصمیم افراد مبنی بر ماندن در کانادا یا برگشتن به کشور خود ، موثر باشد. نحوه ی کاریابی در کانادا برای هر رشته و با توجه به توانایی های شخص متفاوت است و ممکن است راه های متفاوتی برای رسیدن به شغل ها وجود داشته باشد ، اما در این مطلب سعی بر این است که اصول کلی و کاربردی پیدا کردن شغل در کانادا بطور خلاصه ارائه شود.

  تاریخچه صنعت در کانادا

  ارسال نظر