• 09122972078
 • [email protected]
 • خیابان نلسون ماندلا (جردن) , بلوار گلشهر ، پلاک 20 واحد 11 | تحصیل در کانادا | تحصیل در دبیرستان کانادا

  ویزای تحصیلی

  ویزای تحصیلی:

  اخذ ویزای کانادا پروسه ی بسیار پیچیده ای نیست، اما نیاز به آگاهی، دانش کافی و تجربه دارد. موسسه ی اندیشه ی رهام با بکارگیری طیف وسیعی از کارشناسان خبره و به روز سعی بر این دارد که همواره به فرایند موفق اخذ ویزای تحصیلی و توریستی (study permit and visitor visa) با قدرت ادامه داده و در این مهم شما را یاری کند.

  معرفی ویزاهای TRV :

  TRV  مخفف کلمه ی temporary resident visa  است که به دو دسته تقسیم میشود :

  الف) study permit  (یا همان ویزای تحصیلی)

  ب) visitor visa (یا همان ویزای توریستی)

  معرفی ویزای تحصیلی (study permit):

  کسانی که متقاضی تحصیل در مراکز آموزشی کانادا اعم از دبستان، دبیرستان، کالج و یا دانشگاه می باشند، اگر موفق به اخذ پذیرش شوند می توانند درخواست ویزای تحصیلی بدهند. و مدت اعتبار این نوع ویزا معمولا به اندازه ی طول مدت تحصیل شخص در کانادا میباشد.

  نکاتی راجع به تحصیل در دانشگاه ها و تحصیل در کانادا :

  1.طبق قانون افرادی که از دانشگاه های کانادایی فارغ التحصیل میشوند یکسال اجازه دارند که در کانادا شغل پیدا کنند و بعد از پیدا کردن کار نحوه ی اقامت آنها تغییر میکند، به این معنی که فرد با ویزای کاری (work permit) اجازه ی ماندن در خاک کانادا را دارد.

  برای دسترسی به سوالات  متداول تحصیل در کانادا به صفحه ی اصلی سایت قسمت پرسش و پاسخ های مهاجرتی مراجعه کنید.

  نکاتی راجع به تحصیل در کالج:

  1.دقت داشته باشید که بعضی از کالج ها می توانند این امکان را برای شما فراهم کنند که پس از تحصیل بتوانید در خاک کانادا کار کنید و اجازه ی کار قانونی بگیرید. این مورد بسته به کالج متفاوت است.

  2.بعضی  از کالج ها که به آنها (career college) می گویند، امکان کارآموزی زیر نظر کارفرمای کانادایی را به شما می دهند و این می تواند به عنوان فرصتی برای ورود به بازار کار شما در آینده تلقی شود، چرا که این دوره ی کارآموزی سابقه ی کار کانادایی برای شما محسوب خواهد شد.

  3.مدت زمان دوره های کارآموزی بسته به کالج متفاوت است وطول این دوره ها از یک ماه تا شش ماه میتواند باشند.

  4.نکته ی حائز اهمیت این است که کالجی که میخواهید اقدام کنید حتما دارای *DLI number باشد. که میتوانید در خود سایت اداره مهاجرت کانادا لیست دانشگاه ها و کالج هایی که این کد را دارند ببینید. مراکزی که این کد را دارند مورد تایید وزارت علوم کانادا میباشند.

  *Designated learning institution number(DLI #)

  5.سن متقاضی در اخذ ویزای کالج بسیار حائز اهمیت است. به عنوان مثال در حال حاضر توصیه میشود افرادی که سن آنها حداکثر 26 سال است و پذیرش کالج های کانادا را دارند، به سفارت جهت اخذ ویزا مراجعه کنند. این در حالی است که در ماه های اخیر موسسه ی ما برای سنین 28 الی30 موفق به اخذ ویزا شده است، اما شرایط کنونی متفاوت است و دستخوش تغییرات شده است.

  نکاتی راجع به تحصیل در دبیرستان کانادا :

  1.ویزای دبیرستان معمولا به اندازه ی سال تحصیلی متقاضی صادر میشود.

  2.فارغ التحصیلان دبیرستان های کانادا نمیتوانند درخواست اقامت دائم بدهند و بشرطی که آنها پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان بتوانند در یکی از دانشگاه های کانادایی در مقطع لیسانس پذیرفته بشوند، اقامت انها در کانادا همچنان تحصیلی باقی خواهد ماند.

  مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی برای دانش آموزان 6 تا 18 سال :

  1.ترجمه ی شناسنامه متقاضی

  2.ترجمه ی شناسنامه ولی (پدر ،مادر یا قیم) متقاضی

  3.اسکن پاسپورت متقاضی و ولی متقاضی

  4.سند ملکی ولی متقاضی

  5.گردش حساب و مانده حساب ولی متقاضی

  معرفی ویزای توریستی (visitor visa):

  این نوع از ویزای موقت – که در ایران به مولتیپل 5 ساله مشهور است- به ویزایی گفته میشود که معمولا برای کسانی صادر میشود که متقاضی سفر تفریحی به کانادا هستند. البته در بعضی از موارد نیز فرد همراه (به عنوان زوجی که یکی از طرفین ویزای تحصیلی دارد) میتواند درخواست ویزای توریستی کند. مدارک و شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی را میتوانید اینجا ببینید.

  نکاتی بسیار مهم در رابطه با ویزای توریستی :

  1. در صدور این نوع ویزا تصمیم گیرنده نهایی آفیسر است و ایشان است که مدت زمان ویزا را تعیین میکند. زمانی که شما میتوانید به عنوان توریست در کانادا بمانید ممکن است به اندازه ی مدت اعتبار پاسپورتتان باشد.

  2. بعد از لندینگ شما در خاک کانادا، شما تا 6 ماه فرصت دارید در خاک کانادا بمانید.

  3. نکته ی قابل توجه این است که شما به عنوان توریست میتوانید پس از 6 ماه حضور در خاک کانادا درخواست تمدید حضور در خاک کانادا (بدون خروج) بدهید و این عمل تا 2بار قابل انجام است. به این معنی که پس از حضور شما در خاک کانادا، شما میتوانید 6 ماه حضور خود در خاک کانادا را تا 2 بار تمدید کنید.

  4. زوجینی که باهم بطور همزمان اقدام میکنند، (با فرض اینکه یکی از زوجین درخواست ویزای توریستی دهد و دیگری درخواست ویزای تحصیلی)، ممکن است آفیسر زمان ویزای توریستی را برای فرد تا پایان تحصیل کسی که درخواستش تحصیلی است صادر کند و یا ممکن است ویزای توریستی را تا پایان اعتبار پاسپورت صادر کند.

  نکاتی مهم راجع به نحوه ی اقامت والدین (پدر یا مادر) در خاک کانادا:

  پدر یا مادر و یا هردو و همچنین اگر فرد قیم دارد میتوانند به عنوان همراه وارد خاک کانادا شوند و ویزایی که به پدر و یا مادر تعلق میگیرد توریستی (visitor visa) است و آنها به هیچ وجه اجازه ی کار کردن در خاک کانادا ندارند، ولی اگر بتوانند در یکی از مراکز آکادمیک (منظور دانشگاه است) مشغول به تحصیل شوند، ویزای آنها از توریستی به تحصیلی تغییر خواهد کرد.

  نکته بسیار مهم این است که هنگامی که پدر و یا مادر بتوانند ویزای تحصیلی بگیرند، تحصیل فرزندانشان رایگان خواهد شد و دیگر نیازی نیست بابت دبستان یا دبیرستان فرزندانشان شهریه ای پرداخت کنند.

  نکته ی مهم دوم این است که والدین تنها در صورتی میتوانند شهریه پرداخت نکنند که کالج یا دانشگاهی که درش تحصیل میکنند حتما DLI number داشته باشند.

  زمان انتظار برای صدور ویزای کانادا:

  طبق سایت اداره مهاجرت کانادا، هر کشوری یک بازه ی زمانی مشخص برای زمان انتظار صدور ویزا دارد. به عنوان مثال در حال حاضر، در کشوری مانند ژاپن این زمان برای متقاضیان تحصیل، یک هفته و برای ایرانیان ده هفته است.

  دبیرستانهای مونترال

  3 comments

  • سام
   / پاسخ

   تحصیل پزشکی در کانادا شرایط، هزینه تحصیلی ، زمان اعزام و مدت حضور در دانشگاه و اینکه در کدام دانشگاه پذیرش دارید ر و برای ما ارسال کنید.

  • نعیم صوفی خیل
   / پاسخ

   با سلام میخواستم برای شعیب جان پسرم از یک مدرسه کانادا پذیرش نامه بگیرم میتوانین کمکم کنن

   • seobartar
    / پاسخ

    در فرم ارزیابی ثبت نام کنید

  ارسال نظر