• 09122972078
 • [email protected]
 • خیابان نلسون ماندلا (جردن) , بلوار گلشهر ، پلاک 20 واحد 11 | تحصیل در کانادا | تحصیل در دبیرستان کانادا

  هزینه ی تحصیل در کانادا پزشکی

  متوسط هزینه ی تحصیل در کانادا پزشکی

  پذیرش در دانشگاه پزشکی کانادا و هزینه ی تحصیلات در کانادا پزشکی

  رقابت برای ورود به دانشکده پزشکی در کانادا بسیار شدید است . بنابراین مهم است که متقاضیان تحصیل در کانادا اطمینان حاصل کنند که آنها به طور کامل نیازمندی های ورود به هر دانشکده پزشکی که آنها درخواست میکنند، را برآورده کنند.  مدارک دبیرستان متقاضی و در نهایت نوع مدرک لیسانس دوره ی مقدماتی پیش از پزشکی و مدرک تحصیلی نباید شما را از اقدام کردن برای هر دانشکده ی پزشکی باز دارد، که فراهم آورنده ی تمام پیش نیازهای تحصیلی یک دانشگاه خاص مورد نیاز باشد.  نه تنها متقاضیان تحصیل در دبیرستان کانادا باید برنامه ریزی کنند برای دیدار با تمام پیش نیازهای تحصیلی، همچنین مهم است که به تمام تاریخ مهلت ها احترام گذاشت . به طور کلی، هنگامی که درخواستی پس از تاریخ مهلت دریافت می شود، آن نادیده گرفته می شود. فایل های درخواستی ناقص ارزیابی و رد می شوند.

  هزینه ی تحصیل در کانادا پزشکی
  هزینه ی تحصیل در کانادا پزشکی

  دوره پزشکی در کانادا برنامه 3 تا 5 ساله است، بسته به دانشگاه ها و پس زمینه هر دانش آموز. برای سال تحصیلی 5 ساله در کانادا، سال اول سال مقدماتی است و برای دانشجویان بدون مدرک لیسانس در زمینه علوم مناسب طراحی شده است . برای ورود به برنامه ی پزشکی 4 ساله، دانش آموز باید مدرک لیسانس زیست شناسی یا سایر رشته های مرتبط با مدرک پزشکی 4 ساله قرار گیرد.

  حتی اگر کانادا 17 دانشگاه پزشکی داشته باشد که برنامه های پزشکی (پزشکی، دندانپزشکی، داروخانه، پرستاری، و غیره) را به زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه میدهند، تحصیل در رشته ی پزشکی در کانادا یکی از رقابتی ترین رشته ها در جهان است. فقط 15٪ از دانشجویان دوره ی مقدماتی پیش از پزشکی پذیرش در دانشکده ی پزشکی کانادا را دریافت می کنند. برای رسیدن به اهداف تبدیل شدن به یک دکتر، اکثر دانش آموزان کانادایی پزشکی را در خارج از کشور در کارائیب، شرق اروپا و سایر نقاط انتخاب کردند.

  اکثر دانشکده های پزشکی نیازمند آزمون پذیرش کالج پزشکی (MCAT) بود.

  (Medical College Admission Test (MCAT

  آزمون پذیرش کالج پزشکی(MCAT)

  MCAT یک آزمون استاندارد و چند گزینه ای است که برای ارزیابی حل مسائل، تفکر انتقادی و مهارت های نوشتاری، علاوه بر دانش مفاهیم علمی و اصول لازم برای مطالعه در پزشکی برای دانشجویان طراحی شده است.

  آزمون شامل چهار بخش آزمون است: استدلال کلامی، علوم فیزیکی و علوم زیست شناسی دارای سوالات چند گزینه ای هستند و نمرات از 1 تا 15 به بالا برای هر بخش می باشد. بخش نوشتاری شامل دو مقاله است و نمره کل نمرات از کمترین J تا T است.

  تست کامپیوتری در مراکز آزمون تاسیس شده در کانادا، ایالات متحده و خارج از کشور داده می شود. وب سایت را برای تاریخ و محل آزمون ها مشاهده کنید. طول کلی روز آزمون تقریبا چهار و نیم ساعت است. هزینه امتحان منظم 270 دلار در بودجه ایالات متحده برای تاریخ آزمون 2013 بود.

  تحصیل در کانادا برای مهاجران

  ارسال نظر