• 09122972078
 • [email protected]
 • خیابان نلسون ماندلا (جردن) , بلوار گلشهر ، پلاک 20 واحد 11 | تحصیل در کانادا | تحصیل در دبیرستان کانادا

  هزینه تحصیل در دبیرستان کانادا

  برای دریافت پاسخ سوالات خود در مورد ادامه ی تحصیل در کانادا و هزینه تحصیل در دبیرستان کانادا این مقاله را مطالعه نمایید

  در چند سال اخیر کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای ادامه ی تحصیل شناخته شده است و هرساله چندین دانش آموز و دانشجو این کشور را برای تحصیل برمی گزینند اما هزینه تحصیل در دبیرستان کانادا چقدر است؟؟

  کیفیت در مدارس و دبیرستان های کانادا به گونه ای است که هر یک از دانش جویان پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان ها در صورتی که معدلی بالای 85 داشته باشند می توانند در هر دانشگاهی که بخواهند ثبت نام کنند.

  هزینه تحصیل در دبیرستان کانادا
  هزینه تحصیل در دبیرستان کانادا

  هزینه تحصیل در دبیرستان کانادا با توجه به شرایط مختلف متفاوت می باشد.اما به طور میانگین این هزینه معادل مبلغی در حدود 14000 دلار و 20000 د لار می باشد در طی یک سایل می باشد.

  شرایط اسکان دانش آموزان در کشور کانادا به چه صورت است؟

  یکی از نگرانی های اساسی والدین برای اعزان فرزندانشان برای تحصیل به خارج از کشور شرایط اسکان آن ها می باشد. اما دولت کانادا این مشکل را به مرور زمان حل نموده است. پدر و یا مادر این امکان را دارند که فرزند خود را برای تحصیل همراهی کنند و یا اگر فامیل و یا آشنایی در کشور کانادا داشتند پیش آن ها اقامت داشته باشد.در غیر اینصورت در مدارس شبانه روزی و یا پانسیون هایی که مورد تایید دولت کانادا هستند اقامت داشته باشد.

  واحد های درسی در دبیرستان های کشور کانادا

  دبیرستان های موجود در کشور کانادا دارای 5 گرید می باشند که دانش آموزان باید این گرید ها را با معدل قابل قبولی پشت سر گذارند.گرید های 8 و 9 و 10 و 11 و 12.

  دانش آکوزان در هر کدام از این گرید ها باید 8 واحد درسی را پشت سر گذارند.البته برخی از این واحد ها اجباری هستند و برخی دیگر اختیاری می باشند.

  نحوه ی گذراندن 8 واحد درسی در برخی از دبیرستان ها متفاوت است به صورتی که برخی از دبیرستان ها 8 واحد را به دو ترم تقسیم بندی می نمایند 4 واحد در ترم اول و 4 واحد در ترم دوم اما برخی دیگر از مدارس کل 8 ترم را در یک ترم ارائه می دهد و در پیان ترم یک امتحان کلی برگزار می کند.

  شرایط بورسیه تحصیل در کانادا

  ورود به دانشگاه پس از اتمام دوره ی دبیرستان

  دانش آموزانی که وارد گرید های 11 و 12 می شوند می توانند رشته ی مورد نظر خود را در این مقاطع انتخاب کنند و در نظر بگیرند که معدل آن ها در این مقاطع برای دانشگاهی که می خواهند در آن پذیرش بگیرند بسیار حائز اهمیت است.

  نمره ی دروس مختلف نیز برای رشته ای که شما در دانشگاه انتخاب می کنید مهم است.به طور مثال دانش آمزانی که قصد تحصیل در رشته ی پزشکی دارند باید نمره ی خوبی در درس های علوم پایه و شیمی و فیزیک و یست دریافت کرده باشند.

  ارسال نظر