• 09122972078
 • [email protected]
 • خیابان نلسون ماندلا (جردن) , بلوار گلشهر ، پلاک 20 واحد 11 | تحصیل در کانادا | تحصیل در دبیرستان کانادا

  مدرسه ی شهر برنابی

  تحصیل در مدرسه ی شهر برنابی:

  بررسی اجمالی:

  کیفیت آموزش همگانی در زمینه ی تحصیل در کانادا از اولین نشست انجمن مدرسه در سال 1906 میلادی از انتظارات جامعه بوده است. میراث آموزش عالی و یادگیری طولانی مدت در مدرسه ی برنابی* که با ادغام مدرسه ای یک اتاقه آغاز شد و امروزه به یک مجموعه با  41 مدرسه ی ابتدایی و 8 دبیرستان تبدیل شده است.

  (* برنابی شهری در شرق ونکوور ، استان بریتیش کلمبیا، است)

  مدرسه ی شهر برنابی
  مدرسه ی شهر برنابی

  این بخش 24000 دانش آموز (از مقطع مهد کودک تا پایه ی 12) و 4000 کارمند اختصاصی که متعهد شده اند گستره ی وسیعی از نوآوری و برنامه های باکیفیت را برای تمام دانش آموزان فراهم کنند تا موفقیت دانش آموزان در زمینه های دانشگاهی، ورزشی، آموزه های شغلی، هنر های تجسمی و نمایشی، مسئولیت ها و رهبری اجتماعی را تضمین کنند. همچنین این بخش از طریق برنامه ی آموزش جامع و مداوم، فرصت های یادگیری طولانی مدت برای بیش از 16000 دانش آموز بزرگسال را فراهم میکند. این مدارس با 4000 دانش آموز ثبت نام شده در برنامه های یادگیری زبان انگلیسی، ماهیت جهانی انجمن مدرسه ی شهر برنابی را منعکس میکنند. نظرسنجی اخیر از زبان های صحبت شده در مدارس برنابی نشان دهنده ی بیش از 100 زبان(به غیر از انگلیسی) هستند که در منازل دانش آموزان مدرسه ی شهر برنابی صحبت میشوند. چنین تنوعی مزایای فرهنگی گرانبهایی برای مدارس و انجمن مدرسه ی برنابی را موجب شده اند. این بخش ادامه میدهد به ارتقای آرمان های چندفرهنگی از طریق سیاست های خود و ابتکارات مبتنی بر مدرسه که ترویج دهنده ی فهم و نمود فرهنگی هستند.

  مدرسه ی شهر برنابی

  این مدرسه افتخار میکند به داشتن مدارسی پرجنب و جوش، برنامه های گوناگون و از همه مهم تر موفقیت داش آموزان خود. اگر شما والدین یک دانش آموز در حوزه ی بریتیش کلمبیا، یک کارمند ، عضوی از جامعه یا یکی از دانش آموزان حوزه ی این مدارس هستید، آنها شما را دعوت به مشارکت با فرصت های یادگیری متعدد میکنند، بمنظور یادگیری آنچه مدرسه ی شهر برنابی را منحصر بفرد خواهد کرد.

  انجمن مدرسه جشن صد سالگیش را در سال 2006 جشن گرفت.

  ماموریت ما:

  برای آمادگی وحمایت مشمول، انجمن مراقبت از دانش آموزان برای چالش هایی که از تغییرات آینده نشات میگیرند.

  مسیر موفقیت:

  آموزش پیش دبستانی

  هر بچه ای کنجکاو و آماده برای یادگیری پا به این دنیا میگذارد. بنابراین سال های اولیه و شکل دهنده برای رشد ذهن بچه بحرانی هستند. انجمن مدرسه ی شهر برنابی با بسیاری از شرکا کار میکند به جهت فراهم آوردن آرایه ی وسیعی از پشتیبانی آموزش ابتدایی برای بچه ها و خانواده ها.

  زبان ها:

  آیا میخواهید مسیری جدید در ذهن خود ایجاد کنید ؟ با یک زبان جدید برخورد کنید. با بیش از 80 زبان مختلف که در منازل بچه ها ی مدرسه ی شهر برنابی صحبت میشود. این حتی مهم تر است از باز کردن دریچه ی ذهنمان به سایر دنیاهای زبان شناسی.

  هنر:

  مدارس حوزه ی ونکوور به مدت بیش از 40 سال رهبر برنامه های هنری بوده اند. آموزش هنر با کیفیت، تفکر واگرا، حل مسئله، همکاری، پشتکار و خلاقیت را پرورش میدهد. تمامی مهارت هایی که دانش آموزان را برای موفقیت آینده آماده میسازد.

  برنامه های شغلی:

  خارج از مدرسه، دنیای بسیار وسیعی است، پر از احتمالات … ، اما همیشه ساده نیست که بدانیم در کدام مسیر قدم بگذاریم. مدارس دبیرستان برنابی به دانش آموزان کمک میکنند تا از طریق حیطه ی وسیعی ازبرنامه های شغلی مسیری برای آینده ی خود بسازند.

  بعلاوه ی تعیین سطح کلی تجربه ی کاری، دانش آموزان پایه ی 11و 12 میتوانند از 18 حوزه ی کاری متفاوت انتخاب کنند. دوره ی مشهور یکساله ی ACE-IT ،دوره ی کار آموزی باگواهی آموزش فنی در 12 حرفه ی مختلف را تدارک میبیند، از بحث خودرو و ساخت و ساز گرفته تا انبار داری.

  برنامه های صدور گواهینامه صنعت دانش آموزان را برای حرفه هایی در زمینه ی پشتیبانی فنی کامپیوتر، تناسب اندام و مدیریت هتل داری مجهز میکند.

  دانش آموزان در برنامه های ارتباط صنعت، توسعه میدهند نمونه کاره ای حرفه ای و مهارت هایی که آنها را به استخدام یا برنامه های تحصیلات تکمیلی در فیلم و رسانه، گرافیک و هنر های تجسمی، طراحی و تولید تئاتر و تولید صدای دیجیتال متصل میکند.

  گذر از آموزش حرفه (شغل) ، دانش آموزان 15 ساله یا بزرگتر را قادر میسازد که از طریق دوره های انتخابی تحصیلات دانشگاهی را با تفحص در شغل ترکیب کنند. این امر به آنها اجازه میدهد در حالی که وام فارغ التحصیلی میگیرند، یک مسیر شغلی را زودتر از پایه ی دهم آغاز کنند.

  مدرسه ی شهر برنابی

  برتری علمی:

  برتری علمی در مدارس ونکوور چیزی فراتر از نمرات بالاست ! این همچنین به معنی تفکر انتقادی، رهبری، مسئولیت و سازگاری اجتماعی است. این مدارس فرصت هایی برای دانش آموزان فراهم می آورند تا نقاط قوت خود را تقویت کنند، علایقشان را دنبال کنند و مهارت های جدید را توسعه دهند.

  چه از طریق دانشجو، انجمن های اطراف مدرسه، نمایشگاه های علوم پایه، مسابقات ریاضی یا چالش سالیانه سخنرانی عمومی پایه ی هفتم، هدف مدرسه کمک به دانش آموزان است تا در بین افرادی رشد کنند که بخوبی آماده ی این هستند که آینده ی خود را در آغوش بگیرند.

  در همکاری با والدین  و اجتماع، مدرسه ی شهر برنابی برنامه های چالشی اولیه و متوسط را ارائه میدهند که آماده شده اند برای نیاز های خاص یادگیری دانش آموزان بااستعداد. دانش آموزان دبیرستان میتوانند برای دوره های دانشگاهی از طریق آرایه ی وسیعی از دوره ها و یا آزمون های سطوح پیشرفته، وام اخذ کنند. دانش آموزان سطوح پیشرفته مدارس برنابی همواره بهتر از میانگین مدارس کانادایی عمل میکنند.

  هر ساله، فارغ التحصیلان مدرسه ی شهر برنابی بورسیه هایی را جذب میکنند که مسیرشان را برای تحصیلات تکمیلی هموار میکند. سالیانه، بیش از 7 میلیون دلار بورسیه به دانش آموزان ارائه میشود که اغلب این کمک هزینه ها مسئولیت اجتماعی و رهبری آنها، بعلاوه ی موفقیت دانشگاهی را تجلیل میکند.

  آموزش جامع و مداوم:

  پنجره ی جدیدی را به زندگی خود باز کنید ! چه شما علاقمند به نگهداری زنبور عسل هستید ، چه مشتاق به یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم یا علاقمند به آموزش مراقبت و نگهداری، برنامه ی آموزش جامع و مداوم مدرسه ی شهر برنابی تدبیری برای شما اندیشیده است.

  این مدارس از سال 1928 دوره هایی را ارائه داده است تا نیاز ها و علایق ساکنان مدرسه ی شهر برنابی را برآورده کنند. امروزه، با بیش از 16000 نام نویسی سالیانه، مدرسه ی شهر برنابی نیاز های تحصیلی دانش آموزان گوناگونی شامل مهاجران جدید، استخدام شده، استخدام نشده و بیکار ، ارشد و هر کسی که مشتاق به یادگیری طولانی مدت است را حمایت میکنند.

  در تکمیل دوره ی مدارس، آموزش جامع و مداوم بیش از 800 دوره ارائه میدهد: مبانی سوادآموزی، خدمات زبان انگلیسی برای بزرگسالان، گواهی ها و دانشنامه های حرفه ای و علاقه ی جامعه.

  برنامه های مهد کودک تا پایه ی 12:

  بخش برنامه دانش آموزان بین الملی مدرسه برنابی به دانش آموزان بین سنین مهد کودک تا پایه ی 12 خوشامد میگوید. دانش آموزان بین المللی این فرصت را دارند که در کنار دانش آموزان محلی برای یک یا چند سال تحصیلی درس بخوانند، که منجر به فارغ التحصیلی در مقطع دبیرستان میشود. برنابی 41 مدرسه ی ابتدایی ( مهد کودک تا پایه ی 7) و 8 مدرسه ی دبیرستان (پایه ی 8 تا 12) دارد.

  پس از تحصیل، ورود به دانشگاه:

  مدارس برنابی طیف گسترده ای از تحصیلات عالی دانشگاهی، کاریابی پیشرفته، افتخارات، هنر های تجسمی و نمایشی، فناوری، مطالعات کامپیوتر و دوره های ورزشی را ارائه میدهد. دانش آموزان فرصت اضافی برای ملحق شدن به باشگاه ها، تجربه ی داوطلبانه، تجربه ی رهبری، شرکت در کارگاه های دانشگاهی و رفتن به گردش های متنوع را دارند. که هدف تمامی آنها فراهم آوردن آموزشی جامع به همراه پایه ی علمی قوی است. بسیاری از دانش آموزان بین المللی میخواهند که گواهی فارغ التحصیلی بریتیش کلمبیا* را بدست بیاورند، که به آنها این فرصت را میدهد تا وارد کالج ها و دانشگاه های آمریکای شمالی و بسیاری از کشور های خارجی دیگر شوند.

  * گواهی فارغ التحصیلی بریتیش کلمبیا چیست ؟

     گواهی فارغ التحصیلی- نیازمندی های برنامه ی فارغ التحصیلی 2018

  گواهی فارغ التحصیلی استان بریتیش کلمبیا یا (دیپلم Dogwood) به دانشجویانی اعطا میشود که با موفقیت الزامات فارغ التحصیلی استان بریتیش کلمبیا را به اتمام برسانند.

  اگر دارید وارد پایه ی 10 یا 11 در سال تحصیلی 2017/18 میشوید، شما در برنامه ی فارغ التحصیلی 2018 هستید. برای اینکه فارغ التحصیل شوید، شما مستلزم این خواهید بود که بطور کلی 80 واحد را بگذرانید، (با گذراندن حداقل 16 واحد در پایه ی 12 و 28 واحد از دروس انتخابی). 52 واحد از دروس زیر باید گذرانده شود:

  • 2 دوره ی آموزش حرفه ای (بطور کلی 8 واحد) ، جایگزین  برنامه ی 10 و انتقالات فارغ التحصیلی
  • آموزش بهداشت و تربیت بدنی پایه ی 10 (4واحد)
  • علوم پایه ی 10 (4 واحد) و یک علوم از پایه ی 11 یا 12 (4واحد)
  • مطالعات اجتماعی پایه ی 10(4واحد) و یک مطالعات اجتماعی از پایه ی 11 یا 12 (4واحد)
  • ریاضی پایه ی 10 (4واحد) و یک ریاضی از پایه ی 11 یا 12 (4واحد)
  • هنر زبان پایه ی 10، 11 و 12 (12واحد)
  • آموزش هنر 10، 11 یا 12 و یا یک طراحی کاربردی، مهارت ها و تکنولوژی های پایه 10،11 یا 12 (4واحد)

  اقامت در منزل و سایر مقدمات زندگی:

  تمامی دانش آموزان تشویق میشوند تا در باشگاه های مدرسه و فعالیت های فوق برنامه شرکت کنند تا تجارب فرهنگیشان را بیشتر کنند. تمامی مدارس همکار آموزشی هستند. دانش آموزان در سنین دبیرستان (بین سنین 13 تا 18) میتوانند با اعضای خانواده ی خود (بالای 25سال) یا با یک خانواده ی مورد تایید زندگی کنند.

  دانش آموزانی که با والدین خود زندگی نمی کنند حتما باید یک متولی داشته باشند. دانش آموزان ابتدایی بالاتر از پایه ی 5 حتما باید با یک خانواده زندگی کنند. دانش آموزان پایه ی 7 میتوانند دریک خانواده ی مورد تایید زندگی کنند. بخش عمده ای از تجربه ی فرهنگی کانادا از زندگی کردن با یک خانواده ی کانادایی حاصل میشود.

  الزامات فارغ التحصیلی:

  برای اینکه یک دانش آموز فارغ التحصیل شود، حتما باید الزامات زیر را رعایت کند. برای دوره های گذرانده شده در کشور خود، دانش آموزان اجازه ی انتقال بعضی واحد های درسی خواهند داشت.

  برنامه های تجربی دبستان:

  بررسی اجمالی برنامه ی بچه های سن 5 تا 12 سال:

  مدرسه ی برنابی از دانش آموزان بین المللی برای تحصیل در یکی از 41 مدارس دبستان خود استقبال می کند. کلاس های این بخش از مهد کودک (سن 5 سالگی) تا پایه ی هفتم (سن 12 سالگی) را شامل می شوند.

   یکپارچه سازی کلاس های درس منظم:

  دانش آموزان بین المللی در کنار دانش آموزان بومی در کلاس های درسی منظم ادغام میشوند. در صورت نیاز، آنها آموزش اضافی زبان انگلیسی متمرکز را فراخواهند گرفت و با برنامه ی حمایتی ویژه پشتیبانی می شوند.

  برنامه های 10 ماهه:

  دانش آموزان تحصیلشان را در ماه سپتامبر (حدودا 15 شهریور) یا اواخر ماه ژانویه (حدودا 8 بهمن) میتوانند آغاز کنند و برای یکسال تحصیلی درس بخوانند.(تقریبا 10 ماه).

  طبقه بندی انواع زندگی برای پایه های مختلف:

  دانش آموزان بالاتر از پایه ی پنجم حتما باید با خانواده زندگی کنند. دانش آموزان پایه ی ششم میتوانند با عمه، خاله، دایی، عمو یا پدر بزرگ و مادر بزرگ خود زندگی کنند. همچنین دانش آموزان پایه ی هفتم می توانند در یک خانواده ی شخصی مدیریت شده زندگی کنند.

  پذیرش:

  در مدرسه ی دولتی برنابی، هر پذیرش متقاضیان در برنامه ی دانش آموزان بین المللی مدرسه ی برنابی و تعیین سطح متقاضیان در حال انتظار، بر اساس معیارهای زیر تعیین خواهند شد:

  1- سابقه ی تحصیل متقاضی و جایگاه تحصیلی فعلی او در تطابق با ریز نمرات ارائه شده از سوی مدرسه. بطور کلی معادل میانگین نمره ی C (در مقیاس سیستم آموزش کانادایی) در زمینه ی موضوعات علمی نیاز است.

  2- فراهم بودن فضای خالی در بخش برنامه ی دانش آموزان بین المللی. از آنجایی که تعداد پذیرفته شده ها محدود است و پروسه ی بررسی اداره مهاجرت کانادا هفته ها زمان میبرد، توصیه میشود که متقاضیان تا حد امکان زودتر از پایان مهلت قانونی درخواست خود را ارائه دهند.

  3- پذیرش اولیه ی دانش آموزان بین المللی وابسته به نمره آزمون زبان انگلیسی ،مانند تافل (یا هر آزمون سنجشی دیگر برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی داوطلب) نیست. دانش آموزان با هر سطح دانش زبانی میتوانند پذیرفته شوند. دانش آموزانی که زبان انگلیسی آنها ضعیف است در یک برنامه ی ترکیبی (انگلیسی به عنوان زبان دوم) جای خواهند گرفت که با دوره های تحصیلی مناسب پشتیبانی خواهند شد.

  اجازه ی تحصیل:

  دانش آموزان بین المللی ای که بیش از 6 ماه در کانادا درس میخوانند، حتما باید اجازه ی تحصیل قانونی داشته باشند. برای برنامه های تحصیلی زیر 6 ماه، اغلب دانش آموزان بین المللی ممکن است وارد کانادا شوند و با ویزای توریستی درس بخوانند. با این حال، در مواردی که دانش آموز تصمیم به ادامه ی اقامت خود در کانادا میگیرد، توصیه ی ما این است که چنین دانش آموزانی درخواست اجازه ی تحصیل دهند. برای دانش آموزان تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی نمی تواند درخاک کانادا انجام شود. چه دانش آموزانی که میتوانند در مرز ورود به کانادا ویزا بگیرند و چه آنهایی که می توانند خارج از خاک کانادا (قبل از ورود) ویزا بگیرند، حتما باید بررسی پرونده ی خود در نزدیکترین سفارت یا کنسولگری کانادا را رسیدگی کنند.

  دانش آموزان خردسالی که برای تحصیل به کانادا می آیند و خانواده یا سرپرست قانونی به همراه خود ندارند، حتما باید یک متولی مشخص کنند. در کانادا، مقدمات قانونی برای متولی باید انجام شود تا این اجازه به او داده شود که در جایگاه والد بتواند عمل کند. دو نامه ی رسمی نیز نیاز است.  (نامه ی رسمی، مدرکی است که توسط یک دفتر اسناد رسمی تایید شده است.)

  برنامه های تجربی دبیرستان:

  بررسی اجمالی این برنامه(برای سنین بالای 13)

  در یکسال علمی، دانش آموزان بین المللی کلاس های علمی و یا انتخابی بالاتر از کلاس های پایه ی 8 را برگزار میکنند. مدارس دبیرستان طیف گسترده ای از دوره های انتخابی جذاب را ارائه میدهند، بنابراین دانش آموزان بین المللی میتوانند در کلاس هایی که امکان تشکیل آنها درکشور خودشان کم بود، شرکت کنند.

  برنامه های 5 تا 10 ماهه:

  بخش مدارس برنابی به دانش آموزان بین المللی ای که در جستجوی تجربه ی حقیقی کانادایی هستند، خوشامد میگویند، که در ترم های کوتاه (5 یا 10ماهه) در یک دبیرستان کانادایی معمول در کنار دانش آموزان بومی کانادایی تحصیل میکنند. دانش آموزان میتوانند دروسشان را در ماه سپتامبر یا فوریه آغاز کنند.

  آموزش زبان انگلیسی:

  برنامه آموزش زبان انگلیسی متمرکز، بسته به نیاز های دانش آموزان برای ارتقای مهارت زبان انگلیسی ارائه میشود. دانش آموزان در طول هفته ی اول آشنایی ارزیابی میشوند و دانش آموزان با هر سطح دانش زبان انگلیسی پذیرفته میشوند. بسته به سطح زبان انگلیسی، دانش آموزان یک ترکیبی از کلاس های زبان انگلیسی و منظم را میتوانند اخذ کنند.

  باشگاه های مدرسه و فعالیت های فوق برنامه:

  تمامی دانش آموزان تشویق میشوند تا در باشگاه های مدرسه و فعالیت های فوق برنامه شرکت کنند تا تجارب فرهنگی خود را افزایش دهند.

  باشگاه های مدرسه:

  تمامی مدارس برنابی، هم دبستان و هم دبیرستان، فعالیت های فوق برنامه ارائه میدهند. در مقطع دبستان، بچه ها میتوانند در تیم های ورزشی مختلف و در برنامه های موسیقی شرکت کنند.

  در مقطع دبیرستان، طیف وسیعی از تیم های مدرسه در تعدادی از ورزش ها و فعالیت های دیگر وجود دارند. تمامی مدارس باشگاه های مختلفی ارائه میکنند که قبل از شروع مدرسه هنگام ناهار یا بعد از مدرسه برگزار میشوند. این باشگاه ها معمولا رایگان هستند وتوسط یکی از کارمندان مدرسه حمایت میشوند.

  دانش آموزان بین المللی قویا تشویق میشوند تا در این فعالیت های فوق برنامه شرکت کنند، از آنجایی که این راه خوبی است تا با دانش آموزان بومی ارتباط برقرار کنند و زبان انگلیسی را تمرین کنند.همچنین این امر بسیار سرگرم کننده است.

  مدارس دولتی كانادا به دانشجویان از سراسر جهان خوشامد میگویند

  ویزای تحصیلی

  ارسال نظر