• 09122972078
 • [email protected]
 • خیابان نلسون ماندلا (جردن) , بلوار گلشهر ، پلاک 20 واحد 11 | تحصیل در کانادا | تحصیل در دبیرستان کانادا

  مدارس خصوصی و دولتی کانادا

  مدارس خصوصی و دولتی کانادا

  سیستم آموزش همگانی کانادا شامل مدارس از مهد کودک تا پایه ی 12 می شود. همه ی مدارس دولتی کانادا از نظر هر استان معتبر هستند، از یک برنامه ی درسی استاندارد استفاده می کنند و فقط از معلمان تأیید شده دولتی استفاده می کنند و به  صورت مردمی تأمین مالی می شوند. در حالی که نظام آموزش و پرورش در هر استان دارای شباهت های فراوانی است، هر کدام دارای برنامه آموزشی و دستورالعمل برای اشاعه ی فرهنگ و تاریخ منطقه خود است.

  مدارس خصوصی و دولتی کانادا
  مدارس خصوصی و دولتی کانادا

  آموزش همگانی با کیفیت بالا در کانادا

  بیش از 95٪ از کانادایی ها تحصیل در مدارس دولتی کانادا را برای فرزندانشان انتخاب می کنند.
  کانادا در مورد آموزش (سرانه) بیشتر از کشور های گروه G8 (آمریکا، ژاپن، روسیه ، ایتالیا، انگلیس ، آلمان ، فرانسه ، کانادا) هزینه می کند. دانش آموزان دبیرستان های دولتی کانادا در آزمون های استاندارد به طور مرتب در رتبه های برتر جهان قرار می گیرند. دیپلم های فارغ التحصیلی دبیرستان کانادا در سراسر جهان شناخته شده هستند.

  مدارس دولتی کانادا از دهه 1980 پذیرای دانشجویان بین المللی بوده اند و زیرساخت های توسعه یافته و حمایت های خوبی از جمله آموزش ESL (زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم) را دارا هستند و با دقت بر برنامه های زندگی با خانواده ی کانادایی (HOMESTAY)  نظارت دارند. تقریبا تمام مدارس دولتی از لحاظ آموزشی مشارکت دارند و دانشجویان بین المللی را برای برنامه های فارغ التحصیلی دبیرستان یا اقامت چند هفته ای کوتاه، ماه ها یا یک یا دو سال می پذیرند.  همچنین بسیاری از مدارس ابتدایی  دانش آموزان جوان را برنامه های کوتاه مدت و تمام وقت می پذیرند.

  اکثرانجمن های مدارس آموزش های غیر مذهبی را ارائه می دهند، اگرچه در چند استان برخی مدارس دینی نیز به صورت مردمی تأمین مالی می شوند.

  توانایی مالی و استاندارد بالای زندگی

  دانش آموزان بین المللی متقاضی تحصیل در کانادا و والدین آنها کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی انتخاب می کنند زیرا هزینه های تحصیلی  برای سطح بالایی از زندگی که در کانادا ارائه می شود بسیار مقرون به صرفه است. استاندارد زندگی در کانادا در میان بهترینها در جهان قرار دارد.

  “سازمان ملل در شاخصه ی توسعه ی انسانی به کانادا، رتبه ی چهارم را اختصاص داد برای سال های 2007-2008 . سطح زندگی، سیستم مراقبت سلامت، سطح تحصیلات، مسکن، امکانات فرهنگی و تفریحی، سطح ایمنی عمومی و فرصت های توریستی، در کانادا با کیفیت فوق العاده بالا وجود دارند. “(منبع: گزارش توسعه انسانی 2007-08، شاخص توسعه انسانی 11/2007)

  Human Development Index 11/2007

  در کانادا، دانشجویان بین المللی می توانند تحصیل و زندگی در شهر های کوچک با محیط روستایی، حومه ها، جوامع متوسط و یا شهرهای بزرگتر را انتخاب کنند. انتخاب مدرسه تصمیم مهمی است، با این حال همه مدارس دولتی بهترین تجربه یادگیری در مدارس دوستانه را ارائه میدهند.

  مراقبت و حمایت از فرزندان در مدارس کانادا چگونه است ؟

   

  ارسال نظر