• 09122972078
 • [email protected]
 • خیابان نلسون ماندلا (جردن) , بلوار گلشهر ، پلاک 20 واحد 11 | تحصیل در کانادا | تحصیل در دبیرستان کانادا

  شرایط بورسیه تحصیل در کانادا

  شرایط بورسیه تحصیل در کانادا چیست ؟

  شرایط بورسیه تحصیل در کانادا  یکی از مهمترین سوالاتی است که برای مهاجرت به کانادا باید حتما جواب آن را بدانید.همانطور که می دانید تحصل یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به خارج از کشور به خصوصو کشور کانادا می باشد و مهمترین علت آن هم این است که تحصیل در کانادا به نسبت سایر روش های مهاجرتی کم هزینه تر است.

  همچنین کشور کانادا یکی از کشورهایی است که دارای بهترین دانشگاه ها و مدارس و شرایط خوبی برای تحصیل می باشد . اساتید این کشور بسیار با تجربه و تحصیل کرده هستند و محیط مراکز آموزشی ایمن و مطمئن می باشد.

  این بدیهی است که بورسیه به دانش آموزان و دانشجویان ممتاز و برتر تعلق می گیرد.بورسیه برای دانشجویان ممتاز در مقطع لیسانس معمولا بین 2 تا 10 هزار دلار و برای مقطع فوق لیسانس 8 تا 16 هزا دلار و برای دکتری 14 تا 30 هزار دلار مشخص شده است.دانشجویان پس از گذراندن یک یا دو ترم و دریافت معدل بالا ی خود می توانند برای دریافت بورسیه اقدام نمایند.

  شرایط بورسیه تحصیل در کانادا

  بورسیه دوره های تحصیلات تکمیلی

  کمک هزینه هاییی که برای تحصیل به دانش اموزان اعطا می گردد شکل های مختلفی دارد که طبیعتا در دانگاه های بهتر و ممتاز تر این کمک هزینه بیشتر خواهد بود.ارائه ی این کمک هزینه ها اشکال مختلفی دارد که در ادامه ی این مطلب آن را ذکر می کنیم.

  1.بورسیه یا همان fellowship

  بورسیه ی تحصیلی مدل های مختلفی دارد و از سوی مراکز و موسسات در اختیار دانش آموزانی که واجد شرایط هستند قرار می گیرد.از ویژگی های بارز این بورسیه ها این است که شما برای آن کار نمیکنید.برای گرفتن بورسیه ی تحصیلی در مقطع دکتری معدل لیسانس و فوق لیسانس و حتی نامه های اساتید دانشجو نیز مهم هستند.

  2.دستیار تحقیق و یا همان teaching assistant

  در این نمونه شما به عنوان یک کمک برای استاد و یا استاندیار انتخاب می شوید.و به صورت هفتگی کلاس های برگزار می شود که در آن شما به دانش آموزان کمک می کنید.در اصلاح به شما TA گفته می شود.

  3.دستیار تحقیق و یا همان research assistsnt

  در این روش از طریق پروژه هایی که توسط دانشجویان ارائه می شود اساتید می توانند بودجه ای کسب کنند و این بودجه را به دانشجویان فوق لیسانس و دکتری اختصاص می دهند.

  مهمترین دلایلی که دانشجویان موفق به دریافت بورسیه نمی شوند چیست؟!!

  متاستفانه در چند سال اخیر شرایط بورسیه تحصیل در کانادا به دلایل مهمی از قبیل کمبود بودجه و مشکلات اقتصادی دانشگاه ها و مراکز دولتی بسیار سخت شده است و مراکز امکان پرداخت بورسیه را به دانش آموزان و دانشجویان به خصوص دانشجویان خارجی ندارند.ترجیحا مبلغ کمی را که برای اینکار در نظر می گیرند به دانشجویان داخلی کانادایی و آمریکایی تخصییص می دهند.

  اما اگر دانشجوی خارجی فعالیت های تحقیق در سطوح بالایی انجام دهد که این فعالیت ها در آمد مالی برای دانشگاه داشته باشد تفاوتی برای دریافت بورسیه شامل آن دانشجوی خارجی خواهد شد.

  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در خارج از کشور و شرایط ثبت نام و اخذ بورسیه با موسسه ی اندیشه رهام تماس بگیرید.

  ویدئو تبلیغاتی در مورد تحصیل در کانادا و تحصیل در دبیرستان کانادا

  ارسال نظر