• 09122972078
 • [email protected]
 • خیابان نلسون ماندلا (جردن) , بلوار گلشهر ، پلاک 20 واحد 11 | تحصیل در کانادا | تحصیل در دبیرستان کانادا

  سوالات رایج درباره تحصیل در کانادا

  سوالات رایج درباره تحصیل در کانادا

  1-اخذ اجازه تحصیل برای تحصیل در کانادا ضروری است ؟

  اگرچه استثنائاتی در این زمینه وجود دارد ولی برای اغلب دانشجویان اخذ اجازه تحصیل لازم است .

  2-برای ادامه تحصیل در کانادا چگونه باید اقدام کنم ؟

  برای اجازه تحصیل قدم اول این است که از دانشگاه یا کالج مورد نظر پذیرش بگیریم . پس از گرفتن پذیرش برای تحصیل در کانادا اقدام کنید . برای همین منظور بایستی درخواست خود را به دفتر ویزای کانادا یا سفارت در کشور خود ارسال کنید .

  3-آشنایی با دوره های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه ها ،موسسات آموزشی و کالج های کانادا چگونه است ؟

  با توجه به اینکه کشور کانادا فرصت های خوبی را برای ادامه تحصیل در  اختیار دانش آموزان یا دانشجویان خارجی قرار می دهد برای دریافت اطلاعات لازم از مدرسه،دانشگاه یا کالج مورد نظر ابتدا با تماس گرفتن یا اطلاعات موجود در وبسایت آنها اطلاعات مورد نیاز درباره دوره های آموزشی و شرایط لازم برای گرفتن پذیرش را مطالعه نمود .

  4-آیا برای دریافت اجازه تحصیل در کانادا بایستی در زمان خاصی اقدام کرد ؟

  بهترین زمان برای دریافت اجازه تحصیل در زمان گرفتن پذیرش نامه است زیرا زمانی که برای بررسی پرونده ها و صادر کردن ویزای تحصیلی  صرف میشود متفاوت است .

  4-ویزای موقت کانادا چگونه است ؟

   این نوع ویزا که توسط دفتر ویزای کانادایی صادر می شود یک نوع سند رسمی است  که به یکی از صفحه های پاسپورت ضمیمه می شود که نشان دهنده این است دارنده پاسپورت شرایط لازم برای ورود به کشور کانادا و اقامت موقت در این کشور را دارا می باشد .البته برای برخی کشور ها گرفتن ویزا نیز ضروری است که فهرست این کشور ها در وب سایت ها نیز مشخص می باشد .

  5-پرداخت هزینه برای بررسی پرونده و گرفتن اجازه تحصیل چگونه است ؟

  پرداخت هزینه برای بررسی پرونده بایستی هنگام ارسال تقاضا اجازه تحصیل پرداخت شود هزیثنه ای که برای بررسی پرونده پرداخت میشود در صورت رد شدن تقاضا نیز هزینه به هیچ عنوان برگشت داده نخواهد شد .برای آگاهی از نحوه پرداخت نیز از طریق تماس یا مطالعه وب سایت سفارتخانه ها و دفاتر ویزایی میتوان اقدام کرد .

  6- انجام دادن معاینات پزکشی برای دریافت اجازه تحصیل لازم است ؟

  انجام دادن معاینات پزشکی برای افرادی که قصد اقامت در 6 ماه یا بیشتر از آن را دارند  یا شهروندانی که برای ورود به کانادا نیاز به ویزا دارند همچنین برای افرادی که قرار است در محل هایی چون بیمارستان ها ،مدارس یا مهدکودک ها مشغول به تحصیل یا کار شوند انجام دادن این معاینات لازم و ضروری است .

  7-تجدید ادامه تحصیل در کانادا چگونه است ؟

  قبل از منقضی شدن اعتبار اجازه تحصیل بایستی برای تجدید آن اقدام کرد چون با منقضی شدن اعتبار اجازه تحصیل بایستی کانادا را ترک کنید .

  کار و تحصیل در کانادا

  ارسال نظر