• 09122972078
 • [email protected]
 • خیابان نلسون ماندلا (جردن) , بلوار گلشهر ، پلاک 20 واحد 11 | تحصیل در کانادا | تحصیل در دبیرستان کانادا

  دبیرستان های ونکوور

  به دبیرستان های ونکوور خوش آمدید :

  درباره شرایط تحصیل در کانادا  بیشتر بدانیم :

  دبیرستان های ونکوور :  ما امیدواریم که اوقات فرزندان شما با ما شاد و خوشایند باشد. شما متوجه خواهید شد که کارکنان این مدارس مهربان و صمیمی هستند و همیشه مشتاق اند که به شما و فرزندتان کمک کنند. همچنین شما درخواهید یافت که هرچه فرزند شما بیشتر با فعالیت های مدرسه سرگرم شود، تجربیات او بیشتر خواهد شد.

  مطالب این قسمت از سایت قصد دارد که به شما و فرزندتان کمک کند تا شرایط زندگی در مدرسه ی شهر ونکوور برای شما هموار شود. این مطالب بیانگر اطلاعات مهمی است و بعضی از انتظارات مدرسه را به شما میگوید. ما امیدواریم که این متن راهنما به شما کمک کند تا شما والدین یقین پیدا کنید که مدرسه ی ونکوور مکانی امن، شاد، تمیز و منظم برای همگان است.

  دبیرستان های ونکوور
  دبیرستان های ونکوور

   

  پیام مدیر مدرسه:

  مدرسه ی ونکوور مدرسه ای است که درآن دانش آموزان، کارکنان، والدین و جامعه میتوانند احساس سربلندی کنند.

  مدرسه ی ما بدنبال اینست که دانش آموزان خود را با احترام، مهربانی، فداکاری، سخت کوشی، حساسیت فرهنگی متقابل و تفکر جهانی به شخصیتی ترفیع دهد که به آنها کمک خواهد کرد در زندگی موفق شوند. این امر فرصت هایی را برای دانش آموزان فراهم میکند که در یادگیریشان و همچنین دنبال کردن علاقیشان در امر تحصیل، ورزش، هنر های زیبا و زمینه های متعدد دیگر به طور فعالانه درگیر شوند. با دارا بودن مکانی منحصر بفرد و بدنه ای متشکل از دانش آموزان بین المللی، حقیقتا آن مدرسه ای است که جهان را دربرمیگیرد.

  بنده امیدوارم که شما از فرصت های شگفت انگیز موجود استفاده کنید. اگر چنین باشد، شما بخوبی برای مواجهه با آنچه پیش روی زندگی شما خواهد بود آماده خواهید شد.

   

  اهداف این مدرسه:

  هدف دبیرستان ونکوور ارایه ی کیفیت بالایی از آموزش متوسطه به دانش آموزان و ایجاد محیط آموزشی مثبت است. دانش آموزان تشویق میشوند که به بهترینها در زندگی شخصی و همچنین تحصیلات دانشگاهی دستیابند.

  ماموریت ما:

  در دبیرستان ونکوور ما محیط فرهنگی متنوعی را برای دانش آموزان سراسر دنیا فراهم میکنیم به جهت اینکه آنها فراگیر های فعال و شهروند های باهوشی شوند که به طور مثبت در جهان مشارکت کنند.

  دبیرستان های ونکوور – دانش آموزان مدرسه ی ونکوور :

  – یاد میگیرند که از طریق زبان انگلیسی برتری داشته باشند.

  – تفکر دانشگاهی را آزاد میگذارند.

  – یک سبک زندگی سالم و فعال را درپیش میگیرند.

  – منجر به تغییرات مثبت میشوند.

  – به حال و آینده با دقت میاندیشند.

  دستورالعمل رفتاری دانشجو

  الزامات برای موفقیت دانشجویی:

  1-هر روز در هرکلاس به موقع حضور داشته باشید.

  2-  به دستورالعمل، اختیارات معلمان و کارکنان احترام بگذارید و از تمامی قوانین و انتظارات پیروی کنید.

  3- در کلاس ها تمرکز کنید، به طور کامل مشارکت داشته باشید و کلیه کار ها و تمرینات اختصاص داده شده را تکمیل کنید، همچنین مطالعه منظم در خانه داشته باشید.

  4- به منظور پیگیری تکالیف، نمرات و یادداشت های سازمان یافته از یک سیستم (روش) استفاده کنید.

  5-به حقوق و اموال دیگران از جمله همسایگان، امکانات و فضای سبز احترام بگذارید.

  6- به سلامت و امنیت خود و دیگران احترام بگذارید.

  7- به فضای یادگیری و همچنین حقوق دیگران به منظور حضور کامل آنها در فرایند آموزش احترام بگذارید.

  8- رفتار مناسب، پوشیدن لباس مدرسه با افتخار و نشان دادن رفتار احترام آمیز نسبت به همه کارکنان و دانشجویان را نشان دهید.

  9- حقیقت را بگویید و مسئولیت سوء رفتار که نتیجه رفتار اشتباه بوده را بر عهده بگیرید و عواقب آن را قبول کنید.

  10- هر زمان که یک وضعیت خطرناک، ناسالم و یا مربوط به آن اتفاق افتاد از کارکنان کمک بگیرید.

  دبیرستان های ونکوور -برنامه دبیرستان:

  تکمیل برنامه ما به دانش آموزان کمک می کند تا یک مدرک دیپلم Dogwood در بریتیش کلمبیا کسب کرده و برای پذیرش دانشگاه های آمریکای شمالی آماده شوند. پذیرش دبیرستان در ماه های ژانویه، می و سپتامبر مجاز می باشد.

  دبیرستان های ونکوور -آمادگی زبان انگلیسی و آکادمیک:

  این برنامه برای آماده سازی دانش آموزان در ESL و مهارت های مطالعه برای پیش رفتن در  برنامه ثانوی منظم طراحی می شود. دانش آموزان به طور دقیق در سطوح مناسب قرار می گیرند، پیشرفت آنها به طور منظم ارزیابی می شود و به طور مداوم یکسری بازخورد هایی به انان داده می شود. با توجه به سطح دانش آموزان در مهارت انگلیسی انتظار می رود که آنها یک یا دو ترم در AEP درس بخوانند.

  برنامه تابستانی دانشگاه:

  این برنامه های کوتاه مدت 3-6 هفته (از ماه ژوئیه تا اواسط ماه اوت) برای دانش آموزان ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان برای مطالعه انگلیسی و لذت بردن از یک تبادل فرهنگی در غرب کانادای زیبا و در عین حال ملاقات با دوستان از کانادا و سایر کشورها می باشد. این برنامه ها در محوطه ی دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه ویکتوریا، دانشگاه Quest در ویستلر و همچنین در محوطه دبیرستان ونکوور ارائه می شوند.

  دبیرستان های ونکوور -ارتباط بین والدین و دبیرستان ونکوور

  همیشه تماس منظم (از طریق ایمیل و تلفن) بین والدین و مدرسه برقرار است.

  مشاوران:

  کارنامه در هر ترم دو بار در اواسط ترم و بعد از ازمون نهایی آماده می شود که از طریق سایت مدرسه قابل دسترسی می باشد.

  در بخش گزارش الکترونیکی وب سایت، می توانید موارد زیر را انتخاب کنید:

  مشاهده حضور (با به روز رسانی روزانه)

  مشاهده گزارش پیشرفت (دو بار در هر ترم)

  مشاهده گزارش خوابگاه (با به روز رسانی ماهانه)

  برای ورود به وبسایت لطفا این مراحل را دنبال کنید:

  (الف) شماره دانش آموزی را به عنوان شناسه ورود و رمز عبور مدرسه ونکوور وارد کنید.

  (ب) پس از ورود به سیستم، شما باید تاریخ تولد فرزند خود را برای تأیید وارد کنید.

  (پ) بعد از تایید، از شما پرسیده خواهد شد تا رمز را تغییر دهید.

  (د) لطفا توجه داشته باشید که اگر شما سه بار اشتباها رمز عبور را وارد کنید، دسترسی شما امکان پذیر نخواهد بود و شما بایستی با مدرسه تماس بگیرید تا مجددا تنظیم حساب کاربری انجام شود.

  چک کردن تقویم مدرسه: لطفا در وب سایت ما به طور مرتب از برنامه های روزانه و برنامه های خوابگاه بازدید کنید. بسیار مهم است که از مدت زمان تعلیق ترم و ترتیبات آگاه باشید.

  خبرنامه برای والدین از هر نظر به تمام والدین و سرپرستان دانش آموز در مورد سیاست ها، رویه ها، برنامه ها و مسائل مربوط به پرسنل ارسال می شود. لطفا بررسی کنید که آنها را دریافت می کنید و نظرات خود برای ما ارسال کنید.

  قوانین مشارکت (حضور):

  در دبیرستان ونکوور، ما معتقدیم که همه دانش آموزان در کلاس هایی که در آنها ثبت نام می شوند باید بهترین باشند. آنها فقط می توانند در حالتی این کار را انجام دهند که به طور مرتب و منظم در تمام کلاس ها حضور داشته باشند. برای تشویق متقابل و حضور منظم، قوانین زیر در حال اجرا هستند:

  • دقیق بودن

  معلمان ممکن است از دانش آموزان بخواهند که زمان آموزش را به دلیل  دور بودن مرکز یادگیری یا بازداشت از دست بدهند.

  • کلاس های تعطیل

  دانش آموزانی که از کلاس ها بدون علت موجه و یا مجوز از مدرسه حضور ندارند با توجه به مراحل انضباطی پیشرفته ممکن است در معرض  تعلیق و اخراج قرار بگیرند.

  • حضور

  هر دانش اموزی که غیبت غیر موجه یا دیرهنگام داشته باشد در همان روز یا روز بعد از آن ملاقاتی با معاون رئیس مدرسه خواهد داشت و ممکن است جریمه شود.

  دانش آموزان برای هر غیبت غیرمعقول یا 3 دیرکرد، یکبار جریمه می شوند.

  دانش آموزان با مسائل حضور / تنبیه در یک گام منظم پیش رونده قرار خواهند گرفت: مراحل انضباطی به شرح زیر است:

  دانش آموزان پس از 4 جریمه، یک هشدار دریافت خواهند کرد و در ادامه نامه ای به والدین یا سرپرستان ارسال خواهد شد.

  پس از 8 بار جریمه، دانش اموزان یکبار آزادی با قید و شرط خواهند داشت و جلسه ای با مشاورشان و همچنین معاون رئیس مدرسه خواهند داشت. یک نامه به والدین و یا سرپرست دانش آموز ارسال خواهد شد که اگر دانش اموز بطور منسجم قوانین را رعایت نکند از مدرسه اخراج خواهد شد.

  بعد از 10 بار جریمه، دانش آموز هشدار نهایی را دریافت خواهد کرد و یک جلسه با مشاور، معاون رئیس و رئیس مدرسه خواهد داشت. دانش اموزانی که در پنل نبوده اند می توانند درخواست کنند تا در برنامه پنل ما شرکت کنند. در نهایت یک نامه برای والدین یا سرپرست دانش اموز ارسال خواهد شد و به آنان اطلاع می دهند که اگر دانش آموز یکبار از حضور در کلاس و یا قوانین مدرسه تخطی کند اخراج خواهد شد.

  گام های فوق الذکر بسته به تعداد غیبت ها سریع تر تشدید خواهند شد.

  دانش آموزانی که دور از کلاس هستند در حالی که در یک فعالیت مرتبط با مدرسه (تیم های ورزشی، سفرهای موضوعی و غیره) مشارکت دارند از غیبت معاف می باشند.

  دانش آموزانی که روزهای فعالیت را بدون یک دلیل موجه از دست می دهند به عنوان غیبت غیرقانونی محسوب می شود و روز بعد مدرسه جریمه خواهند شد.

  دانش آموزانی که یک جریمه را از دست داده اند دو بار جریمه خواهند شد.

  در صورت غیبت جدی، سرپرست ممکن است دانش آموز را از یک درس حذف و یا او را اخراج کند.

  مدرسه ی ونکوور والدین را از بردن فرزندان به بیرون مدرسه ترغیب نمیکند. والدین برای بردن فرزندانشان به بیرون مدرسه بایستی یک فرم که دال بر غیبت موجه باشد را تکمیل کنند.

  اگر دانش اموز از مدرسه اخراج شود شهریه باقیمانده عودت داده نخواهد شد.

  به یاد داشته باشید که وقت شناسی و حضور منظم در کلاس ها به منظور بالابردن عملکرد ضروری هستند.

  دبیرستان های ونکوور-قوانین اصلی مدرسه: رفتار غیر قابل قبول

  به منظور امنیت در فضای آموزشی و زندگی دانش آموزان تمامی اشخاص بایستی مواردی که مدرسه تحمل نخواهد کرد را بدانند که موارد رفتاری و عملی در زیر توضیح داده خواهند شد. دخالت مستقیم در هر یک از این رفتارها منجر به اقدام انضباطی از مدرسه می شود؛ مشارکت غیرمستقیم در این رفتارها ممکن است در صورت لزوم عواقب یکسانی در پی داشته باشد.

  در حقیقت مسئولیت دانش آموز است تا درک و پیروی از کلیه قوانین را به منظور بهترین عملکرد در توانایی هایش دنبال کند. اگر دانش اموزان سوالاتی در ارتباط با عدم درک دقیق از قوانین داشته باشند، بایستی ازکارکنال مدرسه جهت اطلاعات بیشتر بپرسند. همچنین اگر دانش آموزان در ارتباط با قوانین فوق نگرانی هایی در ارتباط با امنیت خود یا دیگران داشته باشند بایستی هرچه سریعتر کارکنان را مطلع نمایند.

  دبیرستان های ونکوور-خشونت و دعوا:

  انتظار می رود دانش آموزان از اعمال خشونت آمیز نسبت به همتایان خود خودداری کنند، که شامل موارد زیر می شود:

  1.چیزی که به معنای آسیب فیزیکی باشد (مشت زدن، ضربه زدن، لگد زدن و …).

  2.ارعاب (تهدید کردن کسی)؛ سوء استفاده های کلامی (از جمله استفاده از زورگویی جنسی، نژادی، همجنسگرا و یا دیگر اعمال)

  3.حقه زدن (فعالیتی که انتظار می رود از شخص سوء استفاده شود، شرم آور باشد و یا آنها را در معرض خطر قرار دهد). اگر یک دانش آموز نسبت به کارمند عمل فیزیکی خشونت آمیز انجام دهد، احتمال دارد دانش آموز بلافاصله اخراج شود.

  4.دانش آموزان نباید برای کنار آمدن با مشکلات خود به مبارزه با افراد دیگر متوسل شوند. دانش آموزان باید تمایل به شرکت در میانجیگری برای حل اختلاف بین هر دو طرف داشته باشند. عوامل مهم برای تصمیم گیری عبارتند از: سطح خشونت فیزیکی، درجه آسیب، صدمه به اموال، حل و فصل به موقع مناقشات و غیره.

  سلاح ها

  اسلحه به طور واضح ممنوع است، همچنین هر شیئی که برای شبیه سازی سلاح یا آسیب زدن استفاده می شود، مانند( هر چند به موارد زیر محدود نمی شود): اشیای تیز، پرتابه، دستگاه های الکتریکی با ولتاژ بالا، اشیاء نابجا، اشیاء مورد استفاده برای خفه کردن و غیره.

  مبارزه طلبی

  انتظار میرود دانش آموزان از دستورالعمل های قانونی کارکنان پیروی کنند تا بهترین ایمنی و رفاه جامعه را تضمین کنند. اگر دانش آموزان بی پروا باشند، عواقبی در انتظار انها خواهد بود. مبارزه طلبی (اعتراض شدید) شامل گوش ندادن به کارکنان، اعتراض خشمگین و دائمی و نادیده گرفتن توصیه های کارکنان می باشد. همچنین اعتراض تکراری باعث عواقب جدی تر می شود. ارعاب یا رفتار تهدید آمیز نسبت به هر عضوی از کارکنان پاسخ بسیار جدی در پی خواهد شد.

  ایجاد مزاحمت …!

  آزار و اذیت به عنوان یک مشکل، مزاحمت و یا آزار مداوم شخص به حساب می آید. در حقیقت هر نوع رفتاری که بدون خواسته طرف، توهین آمیز یا باعث مزاحمت شود، می باشد. حیله می تواند به عنوان استفاده از قدرت برای ترساندن و یا آسیب دیگران تعریف شود. این کار معمولا برای به دست آوردن مزیت بیشتر نسبت به  شخص دیگری انجام می شود. آزار و اذیت جنسی می تواند به عنوان فعالیت های جنسی ناخواسته (یعنی حرکات)، درخواست های ناخواسته برای فعالیت های جنسی و سایر موارد غیر کلامی یا جسمی تعریف شود.

  برخی از موارد اذیت و قلدری کردن در زیر بیان می شوند:

  تقاضای کمک (از طریق فشار یا نیرو)، استفاده از تهدیدات کلامی و بازی مبارزه ای بیش از حد، یا ارعاب با نزدیکی فیزیکی، چرخاندن یا فشار دادن؛

  نادیده گرفتن، منزوی کردن و یا از بین بردن آنچه اتفاق می افتد.

  اذیت کردن؛ دائما انتقاد از تفاوت های دیگران مانند جنسیت، نژاد یا زبان ، گرایش جنسی، شکل بدن، و غیره.

  دانش آموزانی که تجربه می کنند یا شاهد چنین اعمالی هستند بایستی در اسرع وقت کارکنان را مطلع نمایند.

  گرفتن یا به اشتراک گذاری تصاویر جنسی از هر دانش آموز در مدرسه قابل قبول نمیباشد. مهم است که توجه داشته باشیم که قانون کیفری کانادا موارد زیر را “پورنوگرافی کودکان” و یک تخلف غیرقانونی می داند: داشتن هر تصویری که شخص زیر 18 سال را نشان می دهد و نشان دهنده فعالیت جنسی صریح ، تصویربرداری از یک فرد زیر سن 18 سال و غیره را نشان دهد ممنوع می باشد.

  رفتار نادرست

  دانش آموزان در فعالیت جنسی در محوطه دانشگاه با یکدیگر نبایستی درگیر باشند. داشتن و یا مشاهده پورنوگرافی مجاز نیست. نمایش های عمومی ،محرمانه و نامناسب (مانند بوسیدن، نشستن بر روی یکدیگر، و غیره) غیر مجاز قلمداد می شود. دانش آموزان نمی توانند به سالن های دانشجویان جنس مخالف دسترسی پیدا کنند و نباید خارج از محدوده محوطه دانشگاهی خود بروند.

  مواد مخدر (داروها)

  استفاده، نگهداری و تهیه مواد مخدر (از جمله ماریجوانا) از جمله مواردی است که با آن بسیار جدی برخورد می شود و منجر به اخراج دانش آموز از مدرسه خواهد شد. داشتن مواد مخدر در ایالت بریتیش کلمبیا غیرقانونی است، ممکن است پلیس مدرسه با مشاوره در این زمینه ارتباط و یا با آن در تماس باشد. دانش آموزانی که از داروهای مخدر و یا سایر مواد بالقوه خطرناک استفاده می کنند  با عواقب جدی روبرو خواهند شد. دانشجویان در حوادثی که در آن مواد مخدر حضور دارد، عواقب جدی ،بسته به شرایط، به بار می آورند.

  الکل

  سن قانونی نوشیدن الکل در استان بریتیش کلمبیا 19 سال می باشد و هر کسی که در آن سن است تحت قانون با عنوان “جزئی” محسوب می شود. با این حال، به دلایل ایمنی، دانش آموزان مدرسه ی ونکوور در هر سنی نباید درهر زمان الکل مصرف کنند (از جمله برای دانش آموزان 19 سال و بالاتر). دانش آموزانی که در موقعیت هایی حضور دارند که الکل وجود دارد نیز بر اساس شرایط، دچارعواقب جدی خواهند شد. به دلایل امنیتی، اگر دانش آموزان مظنون به موارد فوق باشند تحت آزمون نفسگیر قرار خواهند گرفت.

  مهم است بدانید که طبق قوانین استان بریتیش کلمبیا، غیر قانونی است که افراد زیر سن قانونی مشروبات الکلی مصرف کنند یا سعی کنند مشروبات الکلی را با استفاده از هویت های اشتباه خریداری کنید. افراد سن پایین نیز نباید به موسساتی که مشروبات الکلی مصرف می کنند مراجعه کنند (مگر اینکه با یکی از والدین یا سرپرست باشند ).

  دبیرستان های ونکوور-سیگار کشیدن

  مدرسه ی ونکوور یک مکان غیر سیگاری است و دانش آموزان چه در داخل و چه در بیرون محوطه اجازه سیگار کشیدن ندارند. دبیرستان ونکوور معتقد است که سیگار کشیدن و استفاده از محصولات تنباکو عواقب خطرناكی برای سلامتی و ایمنی فرد دارد كه می تواند عواقب جدی برای افراد سیگاری و غیر سیگاری و ایمنی مدرسه داشته باشد. مهم این است بدانید که طبق قوانین استان بریتیش کلمبیا، فرد نباید سیگار کشیدن و یا استفاده از دخانیات را در مدرسه انجام دهد. همچنین غیرقانونی است که تنباکو و یا سیگار به افراد زیر 19 سال فروخته شود. دانش آموزان سیگاری و یا آنهایی که وسایل سیگار کشیدن دارند (مثلا سیگار، هر نوع تنباکو، و غیره) هشدار نامه ای دریافت می کنند و در گروه ترک سیگار (SCG) قرار می گیرند. دانش آموزانی که در SCG قرار می گیرند بایستی بطور کامل حضور و مشارکت داشته باشند یا با عواقب جانبی بیشتری روبرو خواهند شد. هر دانش آموزی احساس کند که برای ترک سیگار نیاز به کمک دارد باید در اسرع وقت به SCG مراجعه کند. اگر در طول برنامه ی فوق شخص اقدام به سیگار کشیدن کند، در SCG فاکتورهایی تعیین کننده و مهم وجود خواهند داشت. پس از اتمام موفقیت آمیز این برنامه، وضعیت انضباطی دانش آموزان ممکن است مورد بررسی قرار گیرد، اما کسانی که بار دوم یا در هر زمان و وضعیت دیگری سیگار کشیدن را در مدرسه انجام دهند، ممکن است در دوره آزمایشی قرار بگیرند. در این مدرسه استفاده و داشتن سیگار الکترونیکی شخص به عنوان سیگاری شناخته می شود.

  دبیرستان های ونکوور-دزدی، آسیب رساندن یا تخریب اموال

  دانش آموزانی که به اموال مدرسه، محل زندگی خود و یا دیگران آسیب برسانند و از آن سرقت کنند، باید هزینه های جایگزینی یا تعمیرات را پرداخت کرده و بسته به شرایط، با عواقب جدی مواجه خواهند شد. هر کس به طور تصادفی (غیر عمد) به چیزی در اطراف مدرسه خسارت وارد کند، بایستی بلافاصله کارمند مدرسه را مطلع کند.

  غیبت بدون اجازه

  برای دانشجویان شبانه بسیار مهم است که هنگام خروج از محوطه، مدرسه را از مقصد و مکان خود مطلع سازند. دانش آموزان که با یک خانواده زندگی می کنند باید خانواده ی شان را نیز مطلع کنند. پیروی کردن از قوانین مدرسه و قوانین کانادا که منجر به حس امنیت زندگی زمانی که شخص در یک اجتماع زندگی می کند را به همراه دارد. دانش آموزانی که بدون اجازه ی خوابگاه یا محل اقامت خود باز نمیگردند و یا در یک مکان غیر مجاز خارج از محوطه دانشگاه می مانند در شرایط آزادی به قید قرار میگیرد. نکته ی قابل توجه این است که هر دانش آموزی که نمی تواند در زمان مقرر به محل خوابگاه خود برگردد بایستی با خوابگاه یا محل اقامت خود تماس گرفته و توضیح دهد که اکنون کجا است.

  دبیرستان های ونکوور – عواقب و روند های منظم

  مدرسه دارای اختیارات قطعی برای تعیین عواقب برای دانش آموزانی است که حاضر به رعایت قوانین و سیاست های تعیین شده توسط مدرسه نیستند. عوامل مهم در تصمیم گیری های نهایی عبارتند از:

  – دانش آموزان صادق و راستگو باشند.

  – دانش آموزان ندامت واقعی را نشان دهند.

  – دانش آموزان به طور فعالانه مسئولیت کامل اعمال خود را برای حل اشتباهات بعهده گیرند.

  – سابقه رفتار قبلی دانشجویان

  بسته به شدت جرم والدین، سرپرستان، پلیس و یا سایر مقامات (اداره مهاجرت کانادا) ممکن است اطلاع داده شوند و درجریان قرار گیرند. اقدام شدید انضباطی ممکن است یک هشدار شفاهی، بازداشت یا کار خدمت باشد. جبران خسارت و سرقت، ضرر و یا خدمات مورد نیاز برای کمک به دانشجویان برای جبران خسارت و یا پرداخت ضروری است. اگر تخلف جرم ثابت شود، یا اگر نقض چندگانه رخ دهد، دانش آموز ممکن است با اخراج روبرو شود. توجه داشته باشید که به دلایل ایمنی، هنگامیکه نگرانی های معقول پیش می آید، جستجو از وسایل دانش آموزان (اتاق ها در هر دو خوابگاه و محل اقامت، قفسه ها، کیسه ها، افراد و غیره) ممکن است انجام شود. محوطه دانشگاه ما به سیستم دوربین امنیتی مجهز است؛ فعالیت های دانشجویی در زمینه های مشترک نظارت می شوند و ممکن است برای جمع آوری / تایید اطلاعات در مورد هر شرایطی مورد بررسی قرار گیرند. هر زمان که رفتار غیر قابل قبول مشاهده شود ارتباطات با والدین ضروری است. انتظار میرود والدین پاسخی به موقع ارائه دهند و با مدرسه در مورد تأیید و پیاده سازی پیامدها، اصلاح رفتار دانش آموزان و حل مشکلات همکاری کنند. نامه های رسمی به والدین (خانه) بر اساس دستور العمل زیر که در آن شدت کارهای انجام شده بالا را نشان می دهد فرستاده می شود. ممکن است دانش آموزان به سرعت از طریق این سطوح پیش رفته و  در معرض خطر های جدی تری قرار گیرند.

  1.نامه هشدار

  2.نامه ی هشدار جدی

  3.نامه بازداری با قید و شرط

  4.نامه هشدار نهایی

  5.نامه اخراج

  دبیرستان های ونکوور-سیاست بازداری با قید و شرط :

  منطق

  به منظور اطمینان از یک محیط یادگیری مثبت، دانش آموزان تشویق می شوند تا در زندگی شخصی خود و همچنین در مطالعات علمی به بهترین نحو دست یابند. برای اطمینان از محیط یادگیری مثبت، مدرسه دارای دستورالعمل هایی است که:

  ایمنی همه دانش آموزان مدرسه ی ونکوور را تضمین خواهد کرد.

  تضمین خواهد کرد که دانش آموزان بطور یکپارچه در کلاس و دیگر تعهدات شرکت میکنند.

  تضمین خواهد کرد که دانش آموزان به استعداد بالقوه ی تحصیلی و اجتماعی خود دسترسی پیدا می کنند.

  هنگامی که دانش آموزان از این دستورالعمل ها پیروی نکنند، عواقب زیر تاثیر گذار خواهند بود:

  دبیرستان های ونکوور-بازداری رفتاری

  دانش آموز ممکن است در شرایط آزادی با قید و شرط قرار گیرد، در صورتی که قوانین اصلی مدرسه را براساس درجه شدت نقض کند. اگر یک دانش آموز در دوره آزادی با قید و شرط قرار گیرد،  تا زمانی که متوجه کار خود شود، در همان باقی خواهد ماند. نقض جدی آزادی با قید و شرط دانشجویان ممکن است منجر به اخراج شود. در پایان هر دوره، اداره مدرسه وضعیت تحصیلی دانش آموز و پذیرش ادامه تحصیل در مدرسه بدوول را بررسی خواهد کرد. عملکرد رفتاری دانش آموزانی که در دوره آزادی با قید و شرط هستند، توسط اداره مدرسه تحت نظارت دقیق قرار می گیرد. مدیر به طور منظم با دانشجویان ملاقات خواهد کرد تا بازخورد خود را در مورد پیشرفت آنها ارائه کند و همان انتقادات (شرح وضعیت ) را به صورت کتبی برای والدین یا سرپرستان دانش آموزان ارسال خواهد کرد.

  دبیرستان های ونکوور-سیاست اخراج

  انتظار می رود همه دانش آموزان مسئولیت های خود را به عنوان دانش آموزان مدرسه ی ونکوور انجام دهند و از قوانین و انتظارات مدرسه پیروی کنند. این امر برای حفظ امنیت دانش آموزان و اطمینان از مناسب بودن آنها در تحصیل در مدرسه ی ونکوور ضروری است.  دانش آموزانی که این کار را انجام نمی دهند تاثیر منفی زیادی بر اعضای مدرسه دارند و بنابراین ممکن است از آنها خواسته شود تا مدرسه را ترک کنند.

   دستورالعمل های دبیرستان ونکوور

  ممکن است دانش آموز بخاطره شکستن هر یک از قوانین بالا بسته به درجه و تکرار عمل، اخراج شود. به طور خاص، ممکن است دانش آموزی اخراج شود اگر شخص:

  – در ارتباط با شرایط رفتاری، حضور و غیاب شخص در وضعیتی قرار داده شود که نتواند به شرایط بازداری با قید و شرط را داشته باشد.

  – درگیر رفتارهای شدید خشونت آمیز یا سوء استفاده می شود.

  – داشتن، عرضه یا استفاده از مواد خطرناک یا غیر قانونی.

  – مسئولیت اصلی آسیب یا سرقت می باشد.

  – درگیر رفتارهایی است که به طور جدی شهرت دبیرستان بدوول را خدشه دار می کند (مثلا خشونت در اجتماع و غیره).

  در اغلب موارد، مدرسه هر گونه تلاش منطقی را برای شناسایی مشکلات بالقوه در مراحل اولیه انجام خواهد داد، تا والدین یا سرپرستان را از دلایل نگرانی بوجود آمده مطلع کرده و به دانش آموز فرصتی برای بهبود رفتار خود، و ارائه سطح معقول حمایت و همکاری فعال از طرف والدین داده شود. با این حال، در مواردی که حضور مداوم دانش آموز در مدرسه ایمنی و رفاه دانشجویان و کارکنان دیگر را تهدید می کند، اخراج بلافاصله صورت می گیرد.

  دبیرستان های ونکوور -فرایند

  مشاوره دانشجویان و مدیران مدرسه برای ایجاد دروس عملی که بایستی پیگیری شوند تشکیل جلسه می دهند. در این جلسه، تمام حقایق به روز شده و تأیید و ارائه می شوند.

  دانش آموز با مشاور و مدیرش به مظور اطلاع از اخراج شدنش ملاقات خواهد کرد.

  سرپرست نامه ای به والدین / سرپرستان(در صورت لزوم، نماینده دانشجویان) نوشته و آنها را از اخراج و دلایل آن مطلع می سازد. در صورت لزوم، این نامه همچنین آنها را (در صورت قابل اجرا بودن) درباره سیاست بازپرداخت و درخواست بازپرداخت مدرسه مطلع خواهد کرد. مشاوران اطمینان می دهند که نامه (در صورت لزوم) ترجمه شده است و بلافاصله به والدین / سرپرستان و وکیل ارسال می شود.

  والدین / سرپستان یک دوره یک هفته ای برای درخواست تجدید نظر در مورد اخراج زمان خواهند داشت. در همین حال، ترتیبات برای اخراج دانش آموز از طرف والدین یا متصديان آنها ضروری است (رزرو پرواز، ترتیبات اقامت موقت، ارتباطات در مورد ویزا). ترتیبات برای ترک  اقامت بودول باید در اسرع وقت انجام شود.

  تا زمان خروج دانش آموز، یک مکان برای شخص در طول زمان انتظار فراهم خواهد شد. خارج از زمان کلاس، دانشجویان شبانه ممکن است در محوطه قرار بگیرند.

  اگر والدین / سرپرستان درباه ی اخراج دانش آموز درخواست تجدید نظر نکنند و یا درخواستی در این قبال داشته باشند،  درخواست  تجدیدنظر رد می شود، و تمام ترتیبات همچنان برقرار می باشند و در انتها دانش آموز از اخراج از مدرسه مطلع خواهد شد .

  مشاوره به دانش آموز کمک خواهد کرد تا هماهنگی های لازم با کارکنان خوابگاه و یا افراد محل سکونت دانش اموز جهت تسریع در حذف دانش اموز از مدرسه صورت گیرد.

  هنگامی که دانش آموز مدرسه را ترک کرده است، او مجاز به بازگشت به مدرسه بدون رضایت قبلی از یک مسئول نمی باشد.

  دبیرستان های ونکوور-دستور العمل و سیاست جذب:

  به عنوان یک اصل از دستورالعمل  ممکن است والدین ، ولی و یا دانشجو درخواست یک اقدام انضباطی کند در جایی که تحصیل، سلامت یا امنیت دانشجو به طور قابل ملاحظه ای تحت تاثیر قرار میگیرد. دانش آموزان و والدینی که میخواهند درخواست حکمی بدهند که بر توانایی آنها اثر میگذارد تا در دبیرستان ونکوور تحصیل کنند، میتوانند موضوع را جهت بازدید به انجمن مدیریت مدرسه برسانند. والدین و دانش آموز هردو باید جزیی از پروسه ی درخواست باشند;  اگر آنها به طور بالقوه اجازه داده شوند که در مدرسه بمانند، باید یک طرح مفصلی را به دانش آموز جهت پیگیری تضمین موفقیت پیشنهاد بدهند. این طرح باید شامل مشارکت و حمایت فعال والدین یا ولی باشد. انجمن مدیریت مدرسه به بازدید تعیین طرح خروجی درخواست خواهد پرداخت و موضوعات کوچک نیز در یک فرایند غیر رسمی بین گروه های متشکل حل وفصل خواهند شد.

  دبیرستان های ونکوور-سیاست زبان انگلیسی:

  دلایلی برای سیاست زبان انگلیسی

  • دانش آموزان برای یادگیری زبان انگلیسی به دبیرستان ونکوور می آیند.
  • دانش آموزان باید توانایی ارتباط برقرار کردن به زبان انگلیسی را به خوبی دست بیاورند به طوری که بتوانند در یک جامعه بین المللی کار کند.
  • بسیاری از دانش آموزان شکایت می کنند از دانش اموزانی که در طول پروسه ارزیابی دانش آموزی به غیر از انگلیسی صحبت می کنند
  • مودبانه است که به یک زبان مشترک صحبت کنیم طوری که همه بتوانند یکدیگر را درک کنند.

  سیاست زبان انگلیسی و حوزه های تحت تاثیر

  مناطق منحصرا انگلیسی وجود دارد که در مناطق زیر در زمان های خاص مستقر شده اند:

  • همه کلاس ها و محل های گردش علمی
  • سالن انتظار در همه زمان ها
  • در طول دوره تحصیلی در خوابگاه

  انگیزه هایی برای پایداری توسط سیاست منحصرا زبان انگلیسی

  • “سیاست منحصرا زبان” انگلیسی دانشجوی جوایز ماهانه
  • مهارت زبان انگلیسی بهبود یافته

  امتحان آکادمیک:

  یک دانشجو ممکن است تحت شرایط زیر آزمون علمی دهد :

  • اگر شخص 50 درصد از درس هایش را رد شود یا معدل کلی او 1.0 یا کمتر شود.
  • اگر شخص تکالیفش را طبق یک اصول منظم انجام ندهد.
  • اگر یک دانش آموز یک درس را دوباره اخذ کند و یا نمراتش بیانگر این باشد که از نیمسال گذشته شخص پیشرفتی نداشته است.

  از دانش آموزان در آزمون علمی انتظار می رود تا معدل بالای 1.0 را به دست بیاورند و بیشتر از 50 درصد درس هایشان را تا کارنامه بعدی پاس کنند. دانش آموزانی که دارند درسی را مجدد اخذ می کنند باید متوسط نمره شان را تا کارنامه بعدی افزایش بدهند. دانش آموزانی که این اهداف را براورده نمی کنند ویا بیش از یک بار آزمون علمی را میگذرانند، باید ملاقاتی با رئیس دانشگاه، مشاورشان و یا معاون رئیس دانشگاه داشته باشند به منظور اینکه این موضوع را مطرح کنند که چرا قبولی آنها در مدرسه ی ونکوور باید ادامه پیدا کند.

  زمان بازبینی:

  جلسات آزمون های علمی یک هفته پس از کارنامه میان ترم و در دو هفته اول ترم برگزار خواهند شد به منظور بازبینی کارنامه نهایی.

  تقلب کردن:

  دانشجویان مرتکب به تقلب در امتحان ها یا کپی برداری از تکالیف انجام شده توسط اشخاص دیگر بدون تاییدیه در یک فهرست تهیه و تنظیم خواهند شد. این همچنین شامل دزدی ادبی میشود که توسط سایت dictionary.com مشخص میشود به عنوان “مثالی از استفاده یا بدقت تقلید کردن از زبان و تفکرات نویسنده ی دیگر بدون اجازه و معرفی کار آن نویسنده  به عنوان کاره شخصی دیگر بدون نسبت دادن به نویسنده ی اصلی”. وقوع تقلب در پرونده ی انضباطی دانش آموز ثبت خواهد شد.

  نمونه هایی از تقلب:
  • ارجاع نامناسب از یک کتاب یا وبسایت.
  • نگاه کردن به جواب های فرد دیگر در طول امتحان
  • دراختیار گذاشتن جواب های خود به فردی دیگر در طول امتحان
  • استفاده کردن از یادداشت تقلب یا تکنولوژی غیر مجاز برای نوشتن
  • کپی کردن تکالیف خانه از روی شخص دیگر
  • قرض دادن تکالیف خانه ی خود به دانشجوی دیگر بطوری که او بتواند از آن کپی کند.
  • کپی کردن جواب های نوشته شده توسط شخص دیگر مانند مجله ، کتاب یا وب سایت
  • وادار کردن معلم یا دوستتان و یا اقوام برای انجام دادن کار شما

  تقلب کردن در این مدرسه تحمل نمیشود و آنهایی که مرتکب میشوند بشدت مجازات خواهند شد.

  نتایج تقلب:
  • رویداد اولین تقلب: دانشجو یک نمره ی صفر دریافت خواهد کرد.
  • رویداد دومین تقلب: دانشجو از مدیر یا معاون مدرسه اخطار کتبی دریافت خواهد کرد.
  • رویداد سومین تقلب: دانشجو تحت آزمایش قرار خواهد گرفت و ممکن است با محرومیت مواجه شود.

      دبیرستانهای تورنتو

  ارسال نظر