• 09122972078
 • info@highschoolatcanada.com
 • خیابان نلسون ماندلا (جردن) , بلوار گلشهر ، پلاک 20 واحد 11 | تحصیل در کانادا | تحصیل در دبیرستان کانادا

  اخبار

  تحصیل در کانادا

  توضیحات کاملی در مورد تحصیل در کانادا

  دبستان خصوصی بین المللی کانادا (پایه ی 7 و 8):

  دبستان های خصوصی بین المللی کانادا دارای برنامه ی تنظیم شده ای است برای دانش آموزان پایه ی 7 و 8 بومی و بین المللی. تحصیل در کانادا درمقطع دبستان در زندگی تحصیلی یک برهه ی زمانی بسیار مهم است به خاطر اینکه آنها را برای دبیرستان آماده میکند و هر دانش آموز میتواند با نقاط قوت و ضعف خود درگیر شود.

  برنامه ی تحصیل در کانادا در دبستان کانادا انتخابی فوق العاده برای هر دانش آموزی است که جویای شروعی سریع برای آینده ی خود است و خودش را برای برتری آماده میکند. وقتی دانش آموز به برنامه ی آموزشی دبستان میرسد، کوشش میشود تا مجموعه ای از دوره های چالشی برای او فراهم شود که کاربردی و مفید واقع شود و آنها را تشویق خواهد کرد که تمام سعی خود را بکنند.

  تحصیل در کانادا

  محیط آموزشی امن مدارس به دانش آموزان این اجازه را میدهد که هنگامی که آنها دارند مهارت های اجتماعی را فرا میگیرند، موضع خلاقانه خود را ابراز کنند. و همچنین بیشتر می آموزند راجع به این که آنها در آینده چه شخصیت شغلی و اجتماعی خواهند داشت. معلمان دبستان کانادا بطور ویژه ای تربیت میشوند تا با دانشجویان جوان تر کار کنند و به آنها از طریق این ترقی و سالهای شگفت انگیز عمرشان کمک کنند.

  دبستان خصوصی بین المللی کانادا بخاطر توانایی استثنایی اش در کمک به پیشرفت دانش آموزان در تبدیل به رهبران آینده با رفتار و اخلاقی خوب شناخته میشود. در مدارس کانادا سعی بر این است که به هر دانشجویی این اطمینان داده شود که او میتواند به موفقیت تحصیلی و شخصی دست یابد.

  رشته های اصلی و ثبت نام مدرسه ی ابتدایی کانادا:

  مدرسه ی ابتدایی در سال دو مرحله دانش آموزان جدید میگیرد که ورودی های جدید معمولا شهریور و بهمن ماه است. اگر میخواهید خارج از این ماه ها برای ثبت نام اقدام کنید، لطفا برای صحبت درمورد جزئیات راجع به پرونده ی شما با ایمیل Admission@highschoolatcanada.com مکاتبه کنید.

  تمرکز برنامه ی آموزشی بر روی توانایی هر دانش آموز است و مسئولان و کارمندان دبستان می خواهند که تمامی دانش آموزان با سرعت خودشان پیشرفت کنند و درعین حال در کنار دیگر همکلاسی ها در مقطع تحصیلی خود باقی بمانند. هریک از موضوعات اصلی با هدف رویارویی بچه ها با چالشی جدید طراحی میشوند و همچنین اینکه در این موضوعات جرقه ای از علایق آنها ایجاد شود. بسیاری از دانش آموزان فارغ التحصیل شده دریافته اند که به مواردی از این موضوعات علاقه دارند و آن رشته را تا دوره ی دانشگاه ادامه داده اند تا با علاقه ی خود در رشته ی مد نظر ارتباط داشته باشند.

  12 رشته ی اصلی که تمامی دانش آموزان مدرسه ی ابتدایی شرکت خواهند کرد، شامل:

  1- هنر های تجسمی 2- جغرافیا 3- موسیقی 4- مطالعات فرهنگی و علوم انسانی 5- تاریخ 6- کامپیوتر و فناوری اطلاعات 7- هنر های نمایشی و رقص 8- علوم و تکنولوژی 9- زبان انگلیسی 10- ریاضیات 11- زبان فرانسوی 12- تربیت بدنی

  داشتن برنامه ی زمانی سازمان دهی شده:

  بعلاوه ی برنامه ی آموزشی جامع، یک برنامه ی زمانی سازمان دهی شده ارائه میشود که برای تربیت دانش آموزان و کمک به آنها برای موفقیت طراحی شده است. ضمن این برنامه ی زمانی سازمان دهی شده، شکاف زمانی است که جداگانه تعیین میشود برای مطالعات منزل در محل اقامت دانش آموز. همچنین در محل، معلمان برای کمک به مطالعات دانش آموزان حضور دارند. معلمان و مدرسان با دانش آموزان کار میکنند تا تضمین کنند که هر دانش آموز دارد پیشرفت میکند و هر موضوع اصلی را متوجه میشود. اگر هر دانش آموز نیازمند کمک اضافی باشد، مدرسان دبستان آماده ی خدمت گذاری هستند.

  تحصیل در دبیرستان کانادا -دبیرستان برای دانش آموزان بین المللی کانادا ( پایه ی 9 تا 12)

  در دبیرستان های کانادا، تمرکز بر کمک به دانش آموزان است تا به استعداد بالقوه و موفقیت در مسیر شغلی انتخابی برسند (حتی بعد از فارغ التحصیلی). دانش آموزانی که خارج درس میخوانند اغلب میترسند که نتوانند زبان کشور مورد نظر را یاد بگیرند، نتوانند شهر را براحتی بگردند و یا با بخش آموزش ای که درش هستند وفق پیدا کنند.

  مدارس کانادا تاسیس شده اند برای کمک به دانش آموزان بین المللی تا با دبیرستان های خصوصی کانادا ارتباط برقرار کنند. آنها با دانش آموزان بر اساس پایه ی فردی کار میکنند تا نیاز های آنها را دریابند و مطمعن شوند دانش آموزان واجد شرایط هستند.

  آنها میدانند که بعضی از دانشجویان ممکن است هنگام رسیدن به کانادا دستپاچه شوند و معلمان و کارکنان مهربان همیشه برای کمک به آنها آنجا هستند. در مدارس کانادا، سعی بر این است که دانش آموزان بین المللی و تازه ورود به دانش آموزان دیگر معرفی شوند برای آشنایی دانش آموزان با محیط آموزشی و همچنین به جهت اینکه دانش آموزان تازه وارد احساس غریبی نکنند. هر دانش آموزی زمانی در همان جایگاهی بوده است که شما اکنون هستید !

  دبیرستان های کانادا نه تنها تمرکزشان بر روی پایه های بالاتر و نمره ی آزمون بچه ها است، بلکه بر روی کمک به دانش آموزان تمرکز میکنند تا در سیستم دانشگاهی کانادا پیشرفت کنند و همچنین فراهم آوردن حمایت هایی که آنها نیاز دارند تا در تلاش های شخصی و آکادمیک به موفقیت برسند.

  حضور سیستم حمایت آکادمیک در محل:

  تحصیل کانادا برای دانش آموزان بین المللی یک سیستم حمایتی پویا دانشگاهی را در محل ارائه میدهد. این سیستم حمایتی برای دانش آموزانی طراحی میشود که نیازمند کمک اضافی هستند، هنگامی که این نیاز ها مرتبط با دانشگاه یا وفق پذیری آنها با محیط زندگی جدیدشان در کانادا باشد.

  سیستم حمایتی دانشگاهی، دانشجویان را در حین دوران تحصیلی، بعد از آن و همچنین در محل اقامتشان یاری خواهد داد.

  جزئیات دوره های تحصیل در دبیرستان کانادا برای دانشجویان بین المللی در کانادا:

  دوره های ما در تحصیل داخل کانادا با عنوان “دوره ی انگلیسی به عنوان زبان دوم” برای دانش آموزان کانادایی و بین المللی طراحی میشوند که تنوع وسیعی از سطوح مهارت زبان انگلیسی را ارائه میدهد. در مدارس کانادا، کلاس های مقدماتی تا پیشرفته تماما ارائه میشوند، که هرکدام از آنها را مدرس هایی که صلاحیت آنها تایید شده، بعهده دارند.

  تمامی مدرس ها در مدارس کانادا تجربه ی کافی و استثنایی در زبان انگلیسی دارند و با دانش آموزان بصورت فردی و گروهی کار خواهند کرد برای کمک به آنها جهت فراگیری و صحبت کردن زبان انگلیسی.

  هیچ کلاسی بیشتر از 10 دانش آموز نیست به جهت اینکه اطمینان حاصل شود که تمامی آنها زمان مناسب را برای یادگیری و تمرین زبان دراختیار خواهند داشت.

  دانش آموزان در کلاس های موسوم به (ESL) (انگلیسی به عنوان زبان دوم) بصورت 25 ساعت در هفته شرکت خواهند کرد.

  هنگامی که دانش آموزان در کلاس ها پیشرفت کردند آنها در آزمون تعیین سطح انگلیسی شرکت خواهند کرد به منظور اینکه مهارتشان را مشخص کنند و همچنین تعیین کنند چه چیزی را نیاز دارند برای تمرکز برتحصیلشان. به عنوان مثال، دانش آموزی که به آسانی نحوه ی املا و تلفظ انگلیسی را یاد میگیرد، در یک سطح کلاسی متفاوت خواهد بود در مقایسه با یک دانش آموزی که صرفا دارد تلفظ کردن را یاد میگیرد.

  برای کمک به دانش آموزانی که ترقی کنند وبموقع با همکلاسی هایشان فارغ التحصیل شوند، این امکان وجود دارد که کلاس ESL را همزمان با برنامه ی کلاسی خود پیش ببرند.

  مطالعات شغلی پایه ی دهم (GLC 20):

  این دوره به دانش آموزان یاد میدهد چگونه اهداف شخصی را پرورش دهند و به آن دست یابند برای یادگیری آینده، کار و مشارکت در اجتماع. دانش آموزان علایق، مهارت ها و مشخصه های خود را ارزیابی خواهند کرد و وضعیت اقتصادی فعلی، روند کاری، فرصت های شغلی و راه های رسیدن به شغل را بررسی خواهند کرد. دوره ی ذکر شده یادگیری تحصیلات تکمیلی و گزینه های شغلی را تفحس میکند و دانش آموزان را برای مدیریت کار و گذراندن زندگی آماده میکند. و همچنین به آنها کمک خواهد کرد از طریق توسعه ی یک برنامه ی شغلی بر اهدافشان متمرکز شوند.

  توجه: این دوره پیشنیاز ندارد.

  تحصیل کانادا

  6 دلیل اصلی برای تحصیل در کانادا :

  با دارا بودن یکی از طولانی ترین خطوط ساحلی، دشت های وسیع، شهر های در کلاس جهانی و فرهنگ تعاملی و متنوع، کانادا مقصدی بدیهی است برای هزاران دانشجوی بین المللی. شاید شما اطلاعات زیادی درباره ی آنسوی دامنه های اسکی و جمعیت گوزن وحشی کانادا نداشته باشید، اما دلایل زیادی وجوددارند که چرا بهتر است شما تحصیل کردن در کانادا را انتخاب کنید. بنابراین هم اکنون میتوانید مهم ترین دلایل را ببینید:

  1) آموزش باکیفیت بالا، با قیمتی مقرون بصرفه

  در سطح بین المللی، دانشنامه ها، گواهینامه ها و دیپلم های کانادایی میتوانند با مدارک آمریکایی و سایر کشور های مشترک المنافع، معادل سازی شوند. کانادایی ها در آموزش و پرورش جدی هستند و دانشگاه ها و مراکز آموزشی شان اثبات میکنند که با دانشگاه های فوق العاده مدرن و زیبا، همکاری و تعامل خوبی خواهند داشت. در کانادا، تنوع برنامه های تحصیلی زیاد است، شامل علوم انسانی، فناوری و سلامت و بسیاری از برنامه های تخصصی زیست محیطی که فقط در آمریکای شمالی قابل دسترس هستند. بعلاوه، مدارس زبان انگلیسی و فرانسه، انواع فعالیت های جانبی از اسکی گرفته تا اردو زدن را به وفور ارائه میدهند. در حالی که کیفیت آموزش کانادا با ایالات متحده و بریتانیا رقابت میکند. شهریه و هزینه ی زندگی در کانادا بطور قابل ملاحظه ای کمتر است.

  2) جامعه ی ایمن

  کانادا کشوری دوستانه و امن است با سطح استاندارد بالایی از زندگی. نرخ پایین جرم و جنایت، مزایای فوق العاده ی سلامت دانش آموزان، دانشگاه های متمرکز بر ایمنی و سلامت دانش آموز، تحصیل در کانادا را به انتخاب خوبی مبدل کرده است، خصوصا برای کسی که نگران امنیت شخصی خود در کشوری خارجی است. شاخص صلح جهانی، کانادا را بین 10 کشور امن دنیا برای بازدید، رتبه بندی کرده است.

  3) دانشگاه های با فناوری پیشرفته، کشوری با تکنولوژی بالا

  زمانی که اکثر موسسات آموزشی جهان با نوآوری های فنی سنجیده میشدند، کشور کانادا نقش اساسی ای ایفا کرد وسردمدار تکنولوژی و فناوری باقی میماند. همواره، کشور کانادا در رشته ی کامپیوتر و فناوری اطلاعات رهبر جهانی بوده است و دارای اعتباری شاخص در چنین بخش هایی و همچنین حوزه ی ارتباطات مخابراتی، حمل و نقل و مهندسی است.

  آیا بخاطر دارید هنگامی که دنیا شروع به تشخیص دادن نیاز به ارتباط مدارس و کتابخانه ها با اینترنت کرد ؟

  پیشگامان کانادایی برنامه ی School Net ، نحوه ی یادگیری دانش آموزان را عوض کرده اند و در کشور های دیگر طنین های خوبی ایجاد کردند. بنظر میرسد آن نوآوری های فنی، تمام کشور را پوشش دهد، بطوریکه تعداد بیشتری از امکانات رفاهی با تکنولوژی بالا و مدرن بسیار بیشتر برای همگان در دسترس هستند. کشور کانادا امکانات خارق العاده ای برای یادگیری و همچنین اوقات فراغت را ارائه میدهد، از امکانات ورزش های المپیکی گرفته تا سالن های عمومی کنسرت و گالری های هنری.

  فرصت های باورنکردنی ای برای ملاقات با مردم دوست داشتنی وجود دارد و همچنین کسب تجربه های با ارزش از طریق رسانه، کسب و کار و دولت هایی که توسط دانشجو اداره میشوند. تحصیل کانادا گنجینه ای از پژوهش و دانش برای ایجاد رشته های متفاوت را فراهم میکند.

  4) چند فرهنگی بودن

  کانادا سیاستی دارد که گوناگونی فرهنگی را تشویق می کند.و این امر منجر شده است که کانادا پذیرای گروه های مذهبی مختلف از سراسر دنیا باشد.این کشور تضمین می کند که رسومات و سنت های افراد حفظ می شوند.و این ارزش و کرامت تمامی افراد حفظ خواهند شد.شما می توانید خودتان باشید در حالی که تحت هیچ گونه فشاری نیستید تا ارزش های تعیین شده را جذب کنید.

  5) مکانی هیجان انگیز و زیبا برای زندگی

  تمامی کسانی که در خارج از کشور خود زندگی می کنند به یاد داشته باشند که فعالیت های سرگرم کننده بسیار زیادی خارج از محیط دانشگاه وجود  دارد.چه شما از گذران اوقات فراغت خود لذت ببرید یا خارج از خانه مشغول فعالیت باشید یا حقیقتا علاقمند به کاوش در طبیعت و دیدن مجموعه شگفت انگیز حیات وحش باشید،نیازی نیست مسافت طولانی ای در کانادا برای یافتن چنین تفریحاتی طی کنید.سواحل پر آب استان بریتیش کلمبیا،کوه های سنگی با عظمت آلبرتا، آسمان وسیع چمن زارها، سرزمین چوب، الوار و تپه های ناهموار وسواحل جذاب استان آتلانتیک همگی در دسترس شما هستند. زیبایی ذاتی در اینگونه مکان ها در کانادا همیشه وجود دارند.

  6) امکان مهاجرت

  بعد از تحصیلکردن در کانادا، شما شاید بخواهید سرزمین آمریکای شمالی خانه دائمی شما شود، اگر شما در نظر  دارید که به کانادا نقل مکان کنید،گروهی ویژه و با تجربه این کار را برای شما آسان خواهند کرد. متقاضیان باید با یک مدرک معتبر فارغ التحصل شوند و یک سال سابقه کاری داشته باشند.آنها می توانند درخواست ویزای دائمی بدهند که 15 الی 18 ماه زمان می برد تا بررسی شود. بعد از آن شما می توانید سفر موقت خود به کانادا را به زندگی دائم تبدیل کنید.

  مزیت های دیگر تحصیل در کشور کانادا چیست؟

  برای سومین سال متوالی، کانادا با بهترین شهرت در جهان شناسانده شده است، علاوه بر کسب این عنوان کلی ،کانادا ادعا می کند که جایگاه اول را در رتبه بندی ها دارد. رتبه بندی هایی چون “بهترین کشور برای زندگی” و “بهترین کشور برای تحصیل” در حالی که رتبه بندی بالایی نیز در فرصت های شغلی، بازدید و سرمایه گذاری دارد.در ادامه ی مطلب پنج دلیل برای ثبت نام در موسسات برتر آموزشی کانادا به عنوان یک دانشجوی بین المللی را می توانید ببینید.

  “شما می توانید برای تحصیل در کشور بزرگ کانادا بورسیه تحصیلی بگیرید”

  جوایز تحصیلی در کانادا بسیار هستند در حالی که مقدار انها کم است،خصوصا در مقایسه با هسایگان جنوبی کانادا(آمریکا). به علاوه، تعداد قابل توجهی از بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی وجود دارند که شامل موارد زیر می شوند:

  بورسیه های دانشگاه و دولت کانادا

  بورسیه ی (The Vanier Canada Graduate ScholarshipsVCG : مختص دانشجویان بین المللی و سطح جهانی کانادایی در مقطع دکترا که در دانشگاه های کانادایی ثبت نام کردند. مبلغ این بورسیه سالانه 50000 دلار کانادا است که به مدت 3 سال ادامه داشته باشد.

  بورسیه مقطع لیسانس دانشگاه کانکوردیا (Concordia University Undergraduate Scholarships): این دانشگاه 193 بورسیه را ارائه می دهد برای دانشجویان بین المللی ای که متقاضی تحصیل در مقطع لیسانس هستند که تعداد زیادی از رشته ها را شامل می شود.

  بورسیه ی (CCSP ،(Canadian Commonwealth Scholarship Programme: این بورسیه توسط امور خارجه و تجارت بین الملل کانادا (DFAIT) تامین می شود.این بورسیه به دانشجویان بین المللی ای که در موسسات دولتی رسمی کانادایی و همچنین موسسات تحقیقاتی وابسته ثبت نام کرده اند بیش از 10000 دلار کانادا بورسیه می دهد.

  جایزه تحصیلات تکمیلی دانشگاه کلگری: این برنامه بورسیه کامل و جزئی تا سقف 40000 دلار را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

  یک بورسیه ویژه ی دیگری نیز وجود دارد که مخصوص دولت برزیل است که نیاز به توضیح نیست.

  شما زندگی در یکی از جذاب ترین کشور های دنیا را تجربه خواهید کرد

  هر ساله بیش از 200 هزار دانشجو و پژوهشگر برتر بین المللی، کانادا را برای تحصیل انتخاب میکنند. آنها فقط برای هاکی روی یخ کانادا را انتخاب نمیکنند ! بلکه دلایل قابل تعمل تری وجود دارند که در زیر ملاحظه میکنید :

  دانشگاه های مشهور دنیا ، کشور وسیع با هزینه ی کم، تعهد به فرهنگ، نرخ اشتغال بالا، قوانین فنی، شکوفایی طبیعی، امکان اقامت در کانادا پس از اتمام تحصیل.

  فارغ از اینکه شما اهل کجا هستید، خانه ای جدید پیدا خواهید کرد

  کانادا اولین کشوری بود که بطور رسمی چند فرهنگی را اعلام کرد به عنوان سیاستی از تاسیس سیاست چند فرهنگی کانادا در سال 1971 میلادی، که این سیاست فارغ از نژاد، ریشه ی قومی، زبان یا مذهب، حقوق تمامی شهروندان را تصدیق میکند. این طرز فکر به محیطی هماهنگ در احترام متقابل کشور و همچنین نرخ همیشه در حال رشد تابعیت منتج میشود.

  در بازار جهانی امروزه، گوناگونی کانادا سرمایه ی خارق العاده ای است؛ نه فقط بخاطر درک فرهنگی بی نظیر بلکه بخاطر خاصیت چند زبانه ی شهروندانش. جای تعجب ندارد که کانادا به عنوان مقصد برتر آموزش زبان شهرت جهانی دارد.