• 09122972078
 • [email protected]
 • خیابان نلسون ماندلا (جردن) , بلوار گلشهر ، پلاک 20 واحد 11 | تحصیل در کانادا | تحصیل در دبیرستان کانادا

  تحصیل در کانادا چگونه است؟

  تحصیل در کانادا چگونه است ؟

  تحصیل در کانادا چگونه است؟

  بطور کلی تحصیل در کانادا با آموزش ابتدایی (Primary Education) آغاز میشود و با آموزش متوسطه (Secondary Education) و تحصیلات تکمیلی (Post-Secondary Education) ادامه پیدا میکند. در استان های تحت نظر وزارت علوم کانادا، انجمن های منطقه ای مدارس وجود دارند که برنامه های آموزشی را تهیه میکنند.

  در متن زیر به طبقه بندی سنی تحصیل در کانادا و تحصیل در دبیرستان کانادا پرداخته ایم تا والدین عزیز با سیستم آموزشی کانادا آشنا شوند:

  تحصیل در کانادا چگونه است؟
  تحصیل در کانادا چگونه است؟

  طبقه بندی سن دانش آموزان برای تحصیل در مدارس کانادا:

  ‌در کانادا کودکان از 4 تا 6 سالگی در مهد کودک ها (kindergarten) تحت آموزش و تعلیم قرار میگیرند. بطور کلی، دوران ابتدایی در مدارس کانادا معمولا از سن 6 سالگی آغاز میشود. در تمامی استان های کانادا سنین 6 تا 12 را در دوره ی دبستان  (Grade 1 to 8) در مدارسی تحت عنوان (Elementary School) طبقه بندی میکنند.

  سنین 13 تا 18 ساله را دوره ی دبیرستان می نامند که به 2 بخش تقسیم میشود :

  Grade 8 to 12 در مدارسی تحت عنوان ( Secondary School یا Junior High School)

  Grade 12 در مدارسی تحت عنوان High School

  در مجموع در سیستم آموزشی کانادا دانش آموزان تا قبل از ورود به دانشگاه 12 سال درس میخوانند.

  معمولا در کشور کانادا در طول سال بچه ها 190 روز (در استان کبک 180 روز) به مدرسه میروند که بطور رسمی مدارس از ماه سپتامبر آغاز به کار میکنند و تا اواخر ماه ژوئن آنها به فعالیت خود ادامه میدهند. اما مقدار کمی تفاوت در استان کبک، بریتیش کلمبیا و آلبرتا نیز وجود دارد.

  تحصیل در کانادا چگونه است؟

  چرا انتخاب دبیرستان بسیار حائز اهمیت است؟

  تصمیم به تحصیل در دبیرستان های کانادا امری اساسی و مهم برای دانش آموزان تلقی میشود چون که دبیرستان مکانی است که دانش آموزان درآن آموزش میبینند و آماده میشوند تا به دنیای واقعی بپیوندند. انتخاب یک دبیرستان پراهمیت است. نه تنها دبیرستان برای دانش آموزان این فرصت را فراهم میکند تا ذهنیت، احساسات و فیزیک بدنی آنها بهبود یابد، بلکه مهارت هایی که برای پروسه ی یادگیری و کاری آینده ی آنها ضروری هستند را نیز برایشان فراهم میسازد.

  با این وصف، بخاطر این تاکید داریم که چرا درنظر گرفتن مدرسه ای مناسب تا این حد حائز اهمیت است.

  حال، چه چیزی یک مدرسه را به انتخابی مناسب مبدل میکند ؟

  در ادامه به 5 نکته ی مهم درباره ی انتخاب یک دبیرستان مناسب جهت تحصیل در کانادا برای فرزندان شما اشاره میکنیم:

   

  1.برنامه های ارائه شده

  در دوره ی بلوغ، ما انسانها بسیار تغییر میکنیم . جسم، ذهن، احساسات و ادراکمان سال به سال دارد دگرگون میشود. پس اهمیت دارد مدرسه ای را برگزینیم که برنامه های علمی گسترده و با کیفیت را ارائه دهند.

  دوره های انتخابی ضمیمه های فوق العاده ای هستند

  شما میتوانید دروسی را که دوست دارید و می دانید به فهمتان راجع به موضوعات مختلف کمک میکند، را انتخاب کنید. در بسیاری از موارد، دانش آموزان نمیدانند که چه موضوعی را دوست دارند دنبال کنند و دبیرستان این فرصت را به آنها میدهد که قبل از انتخاب کالج یا دانشگاه در خودشان کاوش کنند. آنها نه تنها فقط برای ورود به کالج برای ادامه تحصیل در کانادا بهتر آماده میشوند بلکه در شغل و همچنین زندگی اجتماعی شان موفق تر خواهند بود.

  تعیین سطح پیشرفته

  دوره های تعیین سطح پیشرفته که به دانش آموزان دبیرستان اجازه میدهد تا واحد های درسی خود را به کالج یا دانشگاه انتقال دهند و اگر بدنبال ادامه تحصیل بعد از دبیرستان هستید، این تعیین سطح میتواند برای شما مفید و کاربردی واقع شود.

  2.هزینه

  برای بعضی از متقاضیان تحصیل در کانادا ، درست است که بگوییم انتخاب دبیرستان مانند رفتن به سوپرمارکت و خریدن غذای سالم است که برای سلامتی شان مفید میباشد و نیازی به نگرانی درباره ی اینکه چه قیمتی دارد نیست ! اما تعداد کثیری از مردم ابتدا باید به بودجه ی خودشان نگاهی بیاندازند. بطور کلی، دبیرستان های خصوصی گران تر از دبیرستان های دولتی هستند. البته دبیرستان های دولتی فقط مالیات میگیرند. قطع به یقین نمیتوان گفت که مدرسه ی دولتی بهتر است یا خصوصی. بستگی به نیاز افراد دارد برای تشخیص مزایایی که آنها درقبال شرکت در دبیرستان دریافت میکنند.

  به این دلیل است که این بحث هیچ وقت از سر زبان ها نمی افتد چه برای دبیرستان، تجارت و چه در خانواده و ما میتوانیم همچنان به این روند ادامه دهیم. شما باید بودجه ی خود را درنظر بگیرید اما تعداد انگشت شماری از مدارس که شهریه اخذ نمیکنند نیز وجود دارد. آنها سالیان پیش توسط خیران بخشنده تاسیس شدند. به هر حال، کمتر پول پرداخت کردن به این معنی نیست که شما کیفیت پایین تری از تحصیلات را دریافت خواهید کرد. و همچنین عکس این قضیه نیز صادق است.

  3.اندازه ی کلاس ها

  به طور کلی یکی از دلایل اصلی که چرا بیشتر والدین شروع به در نظر گرفتن دبیرستان خصوصی کردند این است که کلاس ها کوچک هستند.

  چون معلمان میتوانند به دانش آموزان بیشتر توجه کنند و هر دانش آموز فرصت بیشتری دارد تا سوال های خود را شخصا با معلمش مطرح و تشریح کند. به زبان دیگر، بیشتر مدارس دولتی کلاس های بیش از 25 دانش آموز دارد و معمولا معلمان خارج از ساعات روزهای عادی مدرسه برای کمک اضافی به دانش آموز در دسترس نیستند.

  4.فرهنگ مدرسه

  مانند هر جامعه ای که شما واردش می شوید، مجموعه ی کاملی از برنامه ها توسط مدرسه ارائه میشود که ممکن است مناسب شما نباشد. بهترین راه برای فهمیدن این است که بازدیدی از مدرسه ی مورد نظر داشته باشید و در محیط مدرسه شخصا قدم بزنید و سپس به احساس خود اعتماد کنید ! بعضی مدارس دارای فضایی بسیار مشتاقانه و متمرکز بر آینده هستند، درحالی که بسیاری از مدارس جو آرام تری دارند و متمرکز برخلاقیت و رشد احساسی دانش آموزان هستند.

  5.نرخ فارغ التحصیلی و قبولی در کالج

  بنظر ما، این یک داده ی تاریخی است که شما متقاضیان تحصیل در کانادا زمانی میتوانید بر آن تکیه کنید که به آینده ی مسیر آموزشی تان می رسید. شما میتوانید امتحان کنید تا سطح رضایت دانش آموزان و والدین از مشاوران مدرسه را متوجه شوید. انتخاب دیگر این است که شما جور دیگر به قضیه نگاه کنید، اما چگونه ؟ با جستجو در مدرسه ای که میخواهید درش حضور یابید و دانستن تعداد دانش آموزانی که از دبیرستان فارغ التحصیل شده اند. تمامی اینها نشانه هایی از دبیرستانی هستند که شما باید برای کالج یا دانشگاه آینده ی خود برگزینید.

  بطور خلاصه، با مطالعه ی مطالب سایت اندیشه رهام و مشاوره گرفتن از مشاوران درباره ی مدارس، شما اطلاعات خوبی بدست خواهید آورد.

   کاریابی در کانادا

  3 comments

  • / پاسخ

   با سلام و خسته نباشید
   من یک پسر نه ساله و یک دختر پانزده ساله دارم که بی نهایت دوست دارم که فرزندانم در فضای آموزشی کانادا تحصیل کنند .ولی یک نکته می ماند که ب
   قادر به پرداخت هزینه ها نیستم آیا راه و یا شرایطی وجود دارد که از نخبگان و یا کسانی که از استعداد خوبی بهره می برند بطور رایگان پذیرا باشند .امیدوارم فرزندان مرا که در شرایط بد اقتصادی توان فرستادنشان را ندارم کمکم کنید و میتوانم به دولت محترم کانادا این تضمین را بدهم که در آینده باعث افتخار آن کشور بشوند .با سپاس فرشید ابراهیمیان

  • ایلیا پناهی
   / پاسخ

   با سلام فرزند من 10 ساله است و از نظر هوشی در سطح بالایی می باشد و کلاس ششم ابتدایی ایا راهی وجود دارد که بصورت رایگان یعنی جز نخبگان پذیرا باشند ؟ لطفا از طریق ایمیل جواب دهید .

   • seobartar
    / پاسخ

    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    فرزند شما مدرکی دال بر نخبگی داره؟مثلا کلاسی آموزشگاهی رفته؟

  ارسال نظر