• 09122972078
 • [email protected]
 • خیابان نلسون ماندلا (جردن) , بلوار گلشهر ، پلاک 20 واحد 11 | تحصیل در کانادا | تحصیل در دبیرستان کانادا

  تحصیل در کانادا بهتر است یا استرالیا

  طبق تحقیق تحصیل  در کانادا بهتر است یا استرالیا

  کجا تحصیل کنیم (تحصیل و آموزش در کانادا بهتر است یا استرالیا) : تحصیل در کانادا در مقابل استرالیا

  اگر در نظر دارید در خارج از کشور در یک دانشگاه یا کالج تحصیل کنید ، یک فرایند تصمیم گیری چند مرحله ای وجود دارد که شما باید بوسیله ی آن تصمیم بگیرید که هدف نهایی برای شما و خانواده چیست. همانطور که توسط Nello Angerilli از دانشگاه واترلو توضیح داده شد، احتمالا باید انتخاب های زیر را انجام دهید:

  تحصیل در کانادا بهتر است یا استرالیا
  تحصیل در کانادا بهتر است یا استرالیا

  آیا تمایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور دارید؟

  واضح است که هزینه ها و مزایای رفتن به یک کشور خارجی برای تحصیل در دبیرستان کانادا و یا تکمیل یا شروع تحصیلات تکمیلی شما وجود دارد. هزینه در اکثر کشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا، کانادا، ایالات متحده آمریکا و انگلستان، مربوط به هزینه خانه می شود، که این هزینه برای مدرک کارشناسی 150000 تا 250000 دلار آمریکا است. مزیتش این است که شما به زبان انگلیسی آموزش خواهید دید (فرض کنید یک کشور انگلیسی زبان را انتخاب می کنید)، و با آن کشور آشنا می شوید و  دوستان و آشنایانی پیدا خواهید کرد که ممکن است وقتی که در جستجوی کار هستید به شما کمک کنند. علاوه بر این، شما یک مدرک از موسسه ای را دریافت خواهید کرد که توسط کارفرمایان، بسته به رتبه بندی مدرسه، در کشور شما و همچنین دیگر کشورها به رسمیت شناخته شده است.

  دوست دارید در چه کشوری تحصیل کنید ؟

  یک واقعیت مهم اشاره شده توسط Angerilli، یک مدیر دانشگاه با دهه ها تجربه در چندین کشور، رتبه بندی کلی OECD نظام آموزشی کشور است. كشورهايي كه رتبه ی كلي بالايي دارند، اختلاف کمی در كيفيت آموزش بين دانشگاه هاي رتبه بالا و پایین دارند. این بدان معنی است که اگر به انتخاب خودتان به مدرسه نرفته اید، انتخاب دوم یا حتی انتخاب سوم شما همچنان آموزش عالی را نیز ارائه خواهد داد.

  برنامه ارزیابی دانشجویان بین المللی یا PISA  ، توانایی بچه های 15 ساله در خواندن، ریاضی، علم و حل مسئله را آزمایش میکند. این را می توان به عنوان یک پروکسی برای کیفیت اولیه سیستم آموزشی یک کشور را دید.  برای تحصیل در کانادا در سال 2012، کانادا رتبه ی  9 را کسب کرد. (چین رتبه بندی های جداگانه ای برای سرزمین اصلی چین، هنگ کنگ و ماکائو را ایجاد می کند و ما لیچن اشتاین را به دلیل اندازه آن بسیار کوچک محروم کرده ایم). هنگامی که نیوزیلند در رده 19 قرار داشت، استرالیا دقیقا پیش از ایرلند در رده 15 قرار گرفت. انگلیس در رتبه 22 قرار گرفت، در حالی که ایالات متحده آمریکا بطور ناامید کننده در رتبه ی 32 قرار گرفت با میانگین نمره PISA که کمی کمتر از میانگین OECD بود. در حالی که روشن است که در اکثر سیستم های رتبه بندی، دانشگاه های ایالات متحده آمریکا 10 رتبه ی بالا را کسب کرده اند، تغییرات در کیفیت آموزش در سراسر تعداد زیادی کالج ها و دانشگاه ها در ایالات متحده آمریکا چیزی است که باید نسبت بهش آگاهی داشت.

  تحصیل در کانادا هزینه

  1 comment

  • علی
   / پاسخ

   سلام .تحصیل در کدام کشور بهتر است .کانادا یا استرالیا

  ارسال نظر