• 09122972078
 • [email protected]
 • خیابان نلسون ماندلا (جردن) , بلوار گلشهر ، پلاک 20 واحد 11 | تحصیل در کانادا | تحصیل در دبیرستان کانادا

  تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

  تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان به چه صورت است

  آیلتس دیگر مانع ورود به برخی از دوره های دانشگاه کانادا نیست (تحصیل و آموزش در کانادا بدون مدرک زبان)

  بدبینی در مورد تحصیل در دانشگاه های بین المللی بخاطر گروهی از امتحاناتی نظیر TOEFL، IELTS، GRE، GMAT و غیره میباشد. این امر اغلب وظیفه ی سنگینی میباشد برای دانشجویانی که مکررا در این آزمون ها شرکت میکنند و برای کسب نمرات بهتر و پذیرش در دانشگاه های برتر آماده میشوند. برای اینکه دانش آموزان بتوانند پذیرش را آسان تر کنند، چندین دانشگاه کانادا شروع به چشم پوشی از الزامات نمرات برخی از این آزمون ها کرده اند. یکی از این چشم پوشی های مشهور آزمون آیلتس است.

  تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان
  تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

  چرا ؟

  دانشگاه های کانادایی متوجه شده اند که دانش آموزانی که دوره های خود را از یک موسسه آموزشی شناخته شده دریافت کرده اند و آموزش های خود را به زبان انگلیسی دریافت کرده اند، اغلب سطح خوبی از دانش انگلیسی را نشان می دهند (خواندن، نوشتن یا مهارت صحبت کردن ). به این ترتیب، آنها احساس کردند که از تست مهارت در زبان انگلیسی مانند IELTS دوری کنند که حداقل امتیاز مورد نیاز 6.0 را دارد، به منظور اینکه درخواست برای تحصیلات عالی در کانادا را برای دانشجویان آسان کنند.

  دانش آموزان به مهارت زبان انگلیسی ادعا می کنند

  دانش آموزانی که برای دانشگاه های کانادایی درخواست میکنند که نیازی به ارائه نمره ی IELTS ندارند، با این حال، باید مدارک خاصی برای حمایت از ادعای خود از مهارت زبان انگلیسی را ارائه دهند. این ممکن است شامل گواهی های لازم، اسناد و مدارکی باشند که بیان کنند زبان آموزشی در اولین یا آخرین درجه تحصیلی، ریز نمرات و موارد مشابه انگلیسی بوده است.

   

  دانشگاه های برتر که نیازی به نمرات IELTS ندارند

  برخی از قوانین کلی که مقرر میکنند نمره ی IELTS ضروری نیست، زبان مادری دانش آموزانشان انگلیسی است. یا دانش آموزانی که از کشورهای غير انگليسی سر در آورده اند، در سه يا چند سال متوالی آموزش رسمی تحصیلی به زبان انگليسی دیده اند. علاوه بر این، دانش آموزانی که در سطح O یا Aسطح تحصیلات خود را به پایان رسانده اند، معافیت IELTS را نیز دریافت می کنند. دانشگاه های خصوصی مجموعه ای از معافیت ها و الزامات لازم برای اثبات مهارت زبان انگلیسی متقاضی را دارند. در لیست زیر دانشگاههای کانادا که این معافیت را ارائه می دهند را میتوانید ببینید:

  • University of Saskatchewan
  • Brock University
  • Carleton University
  • University of Winnipeg
  • University of Regina
  • Memorial University
  • Concordia University

  اگر نمره ی آیلتس ارائه نشود، آیا صدور ویزا مانعی خواهد داشت؟

  کانادا مقررات جدید ویزای دانشجویی را معرفی کرده است که نه تنها اطمینان حاصل می کند که دانشجویان بین المللی در واقع در دانشگاه های کشور تحصیل می کنند، بلکه همچنین به آنها سطوح خاصی از آزادی برای کار کردن می دهد. به عنوان مثال، در حالی که دانش آموزان آتی فقط باید نشان می دادند که قصد تحصیل در کانادا را دارند، در حال حاضر آنها باید در کالجی ثبت نام کنند که دانشجویان بین المللی ای را میپذیرد که واجد شرایط دریافت ویزا باشند. از این رو، دانشجویانی که برای گرفتن ویزا بدون ارائه نمرات IELTS اقدام میکنند، باید ثبت نام خود را در دانشگاه انتخابی شان تضمین کنند که مستلزم ارائه ی آیلتس نیست. در حالی که کالج انتخابی آنها نامه ی پذیرش را فراهم می کند، دانش آموزان ممکن است مدارک مورد نیاز برای اثبات مهارت زبان انگلیسی خود در هنگام درخواست برای ویزای دانشجویی را فراهم کنند.

  ارسال نظر