• 09122972078
 • [email protected]
 • خیابان نلسون ماندلا (جردن) , بلوار گلشهر ، پلاک 20 واحد 11 | تحصیل در کانادا | تحصیل در دبیرستان کانادا

  اقامت با تحصیل در کانادا

  آیا با تحصیل در کانادا میتوان شهروند کانادا شد و اقامت در شهر کانادا را گرفت ؟

   

  آنچه بدیهی به نظر می رسد این است که  پذیرش تحصیلی به طور مستقیم نمی تواند منجر به گرفتن اقامت دائم شود اما نکته اینجاست که این امکان برای فارغ التحصیلان وجود دارد که از طریق بازار کار میتوانند اقامت دائم در کانادا بگیرند .

  تعداد دانشجویانی خارجی که هر سال از طریق دانشگاه های کانادا جذب می شوند 120 هزار نفر است اما سیاست های اخیر کانادا شرایط سخت گیرانه تری را برای جذب دانشجویان خارجی در نظر گرفته است از طرفی درایران فقط برای رشته هایی که در ایران وجود ندارد یا رشته هایی که به گذراندن دوره های تکمیلی نیاز دارند ویزا صادر می شود .مثلا برای رشته کامپیوتر گرفتن ویزا خیلی سخت است ولی برای رشته بازاریابی این احتمال خیلی بیشتر است .و به دلیل حساسیت زیاد افسران مهاجرت بایستی در نهایت دقت رشته تحصیلی را انتخاب کرد .

  نکته مهم دیگر این است که به کدام دانشگاه که بتوان بر اساس آن درخواست ویزا نمود .و آن دانشگاه آیا مدرک فارغ تحصیلی شما را  برای پیوستن به بازار کار واجد شرایط می کند .

  تحصیل در کانادا و نکات مهم دیگر !!

  اشتغال به تحصیل در کانادا باید به صورت تمام وقت باشد که این تمام وقت بودن نیز باتوجه به ضوابط و شرایط دانشگاه مورد تحصیل است. چنانچه اداره مهاجرت پی ببرد که دانشجو به صورت تمام وقت تحصیل نمیکند می تواند اقدام با باطل کردن ویزای او نموده و در حالی که درسش نیمه تمام مانده نیز او را از کشور اخراج کند .

  با داشتن ویزای دانشجویی اجازه دارید در هفته به میزان 20 ساعت مشغول کار باشید .که میتوان علاوه بر داشتن یک کمک هزینه تحصیلی تجربه خوبی در زمینه کاری کسب کنید .

  دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های رسمی کانادا اجازه دارند به مدت سه سال مشغول به کار شوند برای پیدا کردن کار 3-6  مهلت دارند و میتوانند برای تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار اقدام کنند لذا بهتر است در ماه های آخر تحصیل تلاش برای یافتن کار را آغاز کنند .

  گرفتن ویزای کار نیز شرایط خاص خود را دارد برای مثال کار فرما باید شرایط خاصی را داشته باشد پس از گرفتن ویزای کار و گذشتن یکسال از زمان آن میتوان برای گرفتن اقامت دائم اقدام کرد .و شهروند شدن در کانادا برای افرادی که اقامت دائم دارند نیازمند حضور به مدت مشخصی در کانادا می باشد .

  برای دریافت ویزای دانشجوی و اقامت دائم در کانادا موسسه اندیشه رهام شما را به صورت کاملا تخصصی راهنمایی خواهد کرد  و بهترین و مناسب ترین راه حل را در اختیار شما خواهد گذاشت .

  دلایل ریجکت ویزای کانادا

   

  ارسال نظر